مصرف سمارق در برخی افراد می‌تواند بیماری‌های مختلفی را ایجاد کند

کوکچه پرس52 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۷ - ۵:۱۸ بعد از ظهر

مصرف سمارق در برخی افراد می‌تواند بیماری‌های مختلفی را ایجاد کند

یکی از باور‌های غلط بین توده مردم درباره «سمارق» این است که مصرف سمارق به‌عنوان خوردنی برای همه افراد و همه سنین مفید است! اما این تصور کاملا غلط است و مصرف سمارق در برخی افراد می‌تواند ضایعات و بیماری‌های مختلفی را ایجاد کند و حتی در افراد مبتلا به برخی از بیماری‌ها مانند بیماران جگر ، گرده  و … می‌تواند عوارض بسیار وخیم و غیرقابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

«سمارق » تولید‌کننده خون غلیظ و «عَفِن» است یعنی عفونت‌پذیری خون حاصل از سمارق بالاست؛ بچه‌هایی که خنک می‌خورند اگر به آن‌ها سوپ حاوی سمارق داده شود، مدت عفونت و بیماری طولانی‌تر خواهد شد.

«سمارق » قاطع نسل است؛ این جمله در کتاب مخزن‌الادویه حکیم عقیلی از حکما و اطبای برجسته طب سنتی  به‌صراحت بیان شده است؛ افرادی که مشکل ناباروری دارند، دقت کنند «سمارق » باید کاملاً از سبد غذایی آن‌ها حذف شود؛ سمارق بیشتر مصارف موضعی به‌عنوان ضماد و… را دارد و اصلاً ماده خوراکی نیست که متأسفانه امروزه خیلی باب شده و خصوصاً در افراد مبتلا به جگر چرب به‌دلیل غلظتی که در خون ایجاد می‌کند، بسیار مضر است.

اما باید دقت داشته باشیم که مصرف سمارق به علت هضم دشوار آن برای افراد سالخورده، زنان باردار و شیرده و مبتلایان به ناراحتی‌های گوارشی اصلا مناسب نیست.

همچنین مصرف سمارق باعث غلظت خون شده و برای افرادی که از بیماری‌های امتلایی نظیر فشار خون رنج می‌برند نیز می‌تواند آسیب‌رسان باشد.

باید توجه داشت افراد مبتلا به اختلالات گرده باید از مصرف سمارق خودداری کنند، چون مصرف سمارق باعث تشدید بیماری آن‌ها می‌شود.

همچنین افراد با مشکل جگر چرب یا کولیت روده یا مبتلایان به درد مفاصل و نقرس نیز باید از مصرف سمارق پرهیز کنند.

منبع: تازه های ورزشی افغانستان و منطقه مصرف سمارق در برخی افراد می‌تواند بیماری‌های مختلفی را ایجاد کند

۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۳۹۷-۰۶-۲۵
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس