ملاقات معین اداره و منابع وزارت امور خارجه با سرمنشی سازمان همکاری اسلامی

کوکچه پرس61 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۰ سنبله ۱۳۹۷ - ۷:۰۲ بعد از ظهر

ملاقات معین اداره و منابع وزارت امور خارجه با سرمنشی سازمان همکاری اسلامی

ملاقات معین اداره و منابع وزارت امور خارجه با سرمنشی سازمان همکاری اسلامی

جده – دکتور نصیراحمد اندیشه، معین اداره و منابع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان که جهت اشتراک در نشست ویژۀ سازمان همکاری اسلامی در بارۀ افغانستان، عازم شهر جده، عربستان سعودی گردیده است، امروز با دکتور یوسف العثیمین، سرمنشی سازمان همکاری اسلامی، در مقرِ این سازمان در شهر جده ملاقات نمود.

ابتدا، سرمنشی سازمان همکاری اسلامی، با ابراز خوش آمدید به هیأت افغانستان اظهار نمود که این سازمان برای برقراری صلح و تامین امنیت در  افغانستان از هیچ نوع تلاش دریغ نخواهد ‌ورزید. موصوف علاوه نمود، برگزاری کنفرانس بین‌المللی علما، در راستای وحدت ملی و تامین صلح و امنیت در افغانستان، یک اقدام بسا مهم و ارزند می باشد. درکنفرانس‌نامبرده، نه تنها از افغانستان، بلکه از تمام جهان اسلام گِردِ هم جمع شده بودند و خشونت، تروریسم و جنگ روان در افغانستان را محکوم و غیر مشروع خواندند، جمع شدن علمای جهان اسلام در مکه، از هر  لحاظ بسیار حایز اهمیت می‌باشد.

متعاقباً  دکتور اندیشه، با تقدیم پیام رهبری حکومت وحدت ملی به سرمنشی عمومی سازمان همکاری اسلامی بیان نمود که دولت و مردم افغانستان از سهم گیری این سازمان در تامین صلح و ثبات در افغانستان و همچنان از تلاش‌های سازمان نام برده وکشور دوست، عربستان سعودی، مبنی بر تدویر کنفرانس بین‌المللی علما و همچنان جلسۀ تحت عنوان «نشست خاص سازمان همکاری اسلامی در بارۀ افغانستان» اظهار قدردانی نموده، یادآور گردید که از آغاز سال ۲۰۱۸ بدینسو سازمان همکاری اسلامی به موضوعات مربوط به افغانستان توجه خاصی داشته‌است. افغانستان به‌ عنوان یکی از کشور‌های مؤسس، از دیر زمانی با آن رابطۀ عمیق و مؤثر داشته و توقع دارد که این سازمان در بارۀ موضوعات مربوط به افغانستان بیشتر از بیش توجه نماید.

منبع: آخرین اخبار وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان ملاقات معین اداره و منابع وزارت امور خارجه با سرمنشی سازمان همکاری اسلامی

۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۱۳۹۷-۰۶-۲۰
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس