خبر و گزارش

«ملا هبت الله»: طالبان از «قوم پرستی و زبان پرستی» خودداری کنند

رئیس طالبان در پیامی از مقامات و نیروهای هیئت حاکمه افغانستان خواست تا از «قوم‌پرستی و زبان‌پرستی» خودداری کنند.

هبت‌الله آخوندزاده رئیس طالبان در پیامی 14 ماده‌ای به مقامات و نیروهای هیئت حاکمه افغانستان از آن‌ها خواست تا از قوم‌پرستی، منطقه‌‍‌پرستی، زبان‌پرستی و رفاقت‌پرستی بطور جدی خودداری کنند.

وی با تاکید بر رعایت عدل و انصاف در تمامی امورات تاکید کرد که امتیازدهی به افراد باید از روی تقوا و امانت‌داری باشد و از حرکاتی که سبب بی‌اعتمادی می‌شود، پرهیز گردد.

آخوندزاده همچنین با تاکید بر عدم خیانت در بیت‌المال از طالبان خواست تا امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنند و از مداخله در امور یکدیگر خودداری نمایند.

رئیس طالبان پیش از این نیز در یک گردهمایی با مسئولان و مقامات طالبان در قندهار توصیه‌ای 18 ماده‌ای را به آن‌ها ارائه کرده بود.

وی همچنین در توصیه‌های بعدی نیز گفته بود که مسئولان و والی‌های طالبان برای جلوگیری از مهاجرت از افغانستان با مردم دیدارهای مستقیم داشته باشند و برای یافتن راه‌حل مشکلات آن‌ها کمک کنند.

آخوندزاده همچنین خواسته بود تا آنها «تلاش‌های خود را برای تدابیر بیشتر امنیتی ادامه دهند تا کسی فرصت ارعاب و ترساندن دیگران را نداشته باشدو خصوصاً هیچکس در برابر خدمات و فعالیت‌های تجار، کسبه‌کاران، و متخصصین موانع ایجاد نکند».

رئیس طالبان همچنین با صدور فرمانی درباره حقوق زنان تاکید کرده بود که رضایت دختران برای ازدواج ضروری است و هیچکس نمی‌تواند زنی را مجبور به ازدواج کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا