جهانسیاست

منیژه باختری سفیر افغانستان در آژانس بین المللی انرژی اتمی شد

سفارت افغانستان در اتریش اعلام کرده که منیژه باختری سفیر افغانستان در آژانس بین المللی انرژی اتمی، استوارنامه خود را به دبیرکل این آژانس، تقدیم کرده است.

به گزارش کوکچه، منیژه باختری، سفیر افغانستان در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته (سه‌شنبه دهم حمل) استوارنامه خود را به رافائل گروسی دبیرکل آژانس تقدیم کرده است.

خانم باختری از شروع همکاری‌های فناوری میان افغانستان و آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

باختری پیش از این سال ها به عنوان مسئول در پست های مختلف از جمله سفیر افغانستان در ناروی و وزارت امور خارجه ایفای وظیفه کرده است.

باختری دارای لیسانس. بی. ای در روزنامه‌نگاری و کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه کابل است در سال ۲۰۰۲، به عنوان مدرس دانشکده روزنامه‌نگاری در دانشگاه کابل مشغول شد. باختری قبل از پست‌های دیپلماتیک خود، با مرکز همکاری افغانستان (CCA) که یک سازمان غیر دولتیست همکاری می‌کرد. او نویسندهٔ دو کتاب روزنامه‌نگاری است: دنیای جالب اخبار و اخلاق و حقوق در روزنامه‌نگاری، که هم‌اکنون به عنوان کتاب درسی در دانشکده روزنامه‌نگاری دانشگاه کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد. او نویسنده «آنگبین نیشخند و شرنگ نوشخند» کتابی در مورد تاریخ معاصر افغانستان در ژانر طنز است. او مجموعه ای از داستان‌ها با عنوان سه فرشته را منتشر کرده‌است که چالش‌های زنان افغان را برجسته می‌کند. وی سردبیر مجله پرنیان (مجله سه‌ماهه فرهنگی و ادبیات) بود.

زندگی شخصی
باختری با ناصر هوتکی، بازرگان افغان و مجری ورزش ازدواج کرده‌است. آنها چهار فرزند به نامهای مریم، مصطفی، نوشین و پرنیان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا