خبر و گزارشدیپلماسی

نشست چهره‌های سیاسی در ترکیه؛ «گفت‌وگو درباره‌ تغییر وضعیت افغانستان»

حزب جنش ملی افغانستان می‌گوید که عبدالرشید دوستم، رهبر این حزب در آنکارا، پایتخت ترکیه میزبان نشست رهبران احزاب و چهره‌های سیاسی بوده است.

احسان نیرو، سخن‌گوی حزب جنبش امروز (چهارشنبه، ۲۸ ثور) به روزنامه اطلاعات روز گفته است که هدف از برگزاری این نشست تبادل دیدگاه درباره‌ی تغییر وضعیت «چالش‌زای» افغانستان بوده است.

آقای نیرو افزود که شرکت‌کننده‌ها با «دیدگاه‌ها و طرح‌های مثبت» درباره‌ی بیرون‌رفت از وضعیت کنونی بحث کرده‌اند. به‌گفته‌ی او، این جلسات ادامه دارد تا روزهای بعد نتایج و جزئیات آن مشخص خواهد شد.

سخن‌گوی حزب جنش این نشست را یک گام مثبت برای بیرون‌رفت از چالش موجود در افغانستان خواند. او درباره‌ی این که چه کسانی در این نشست حضور داشته‌‌اند، چیزی نگفت.

گفته می‌‌شود که عبدالرب رسول سیاف، حاجی محمد محقق، عطا محمد نور، احمدولی مسعود، میررحمان رحمانی، محمدعلم ایزدیار، رحمت‌الله نبیل، نماینده‌های صلاح‌الدین ربانی و اسماعیل خان از اشتراک‌کنندگان این نشست بوده‌اند.

طالبان تاکنون به نشست چهره‌های سیاسی واکنش نشان نداده‌اند. این نشست درحالی برگزار می‌شود که اخیرا تحرکات نظامی علیه طالبان افزایش یافته است.
در عین حال، رسانه‌های طالبان اخیرا گزارش داده بودند که قرار است این گروه در کابل نشستی را برای بحث درباره‌ی مسائل سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا