نمونه ای از جنايات بشير قانت بر مردم مظلوم چاه آب

کوکچه پرس989 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۸ سنبله ۱۳۹۷ - ۲:۱۲ بعد از ظهر

نمونه يي از جنايت هاي بيشمار بشير قانت كه بر سر مردم خودش آورده است.  بشير قانت روز دوشنبه ٢١ سرطان ٩٦ با بيشتر از دو صد نَفَر افراد مسلح كه تعدادي شان از شهر بزرگ و راغ بدخشان آورده شده بودند، بالاي مردم مظلوم قريه تخن آباد ولسوالي چاه آب حمله كرد. ده ها آوان و راكت بالاي مردم خودش فير كرد. خانه هاي مردم را خراب و أموال برخي از آنها را تاراج نمود. تعدادي را شهيد و زخمي كرد. مردم قريه تخن آباد كه براي امنيت خود چند تن از فرزندان خود را مسلح كرده بودند، در برابر هجوم بي رحمانه افراد مجهز بشير قانت قرار گرفتند. اعمال زشت و جنايت باري را كه بشير قانت بر سر مردم قريه تخن آباد و ديگر مناطق ولسوالي چاه آب آورد، روس ها و كمونيست ها نياورده بودند. صداي مظلوميت اين معلم موي سفيد بايد شنيده شود. وي عمري فرزندان وطن را آموزش داده و تربيت كرده است. بشير قانت خانه اش ره به ويرانه تبديل كرده و دارايي اش را برده است…

ساعت ٧ ونيم شام روز چهار شنبه افراد مربوط به بشير قانت، اين سفاك و جنايت كار حرفه يي، مولوي نذرالله عالم جيد را به شهادت رسانيده اند. بشير قانت و قاتلان مشهورش به نام غلام حسين و فاروق و نعيم …، در يك ماه اخير بيشتر از پنجاه تن از قومندانان، متنفذين و مردمان مظلوم ولسوالي چاه آب ولايت تخار را شهيد و زخمي كرده اند. بشير و همه جنايت كاران اش بايد به جزاي اعمال شان برسند.

صد ها از باشنده گان ولسوالی چاه آب ولایت تخار پس از ظهر امروز به خیابان های شهر آمدند و به ضد تفنگ دارن وابسته به آمر بشیر قانت شعار سردادند. مظاهره چیان از حکومت خواستند تا مانع ستم تفنگ دارن غیری مسول بالای مردم شود.

افراد مسلح یکی از فرماندهان وابسته به حزب اسلامی حکمتیار با حمله به مسجدی، دست‌کم ۳ نمازگزار را کشته و ۱۱ نفر را زخمی کرده‌اند.

شماری از آموزگاران مکتب‌‌های حوزۀ سمتی ولسوالی چاه‌آبِ تخار می‌گویند، افراد مسلح وابسته به بشیر قانت، از فرماندهان حزب اسلامی جلورفتن آموزگاران به مکتب‌های این مناطق را می‌گیرند.

طیب، آموزگارِ مکتب احمدخان می‌گوید، از یک ماه به این‌سو از ترس تفنگ‌داران وابسته به بشیر قانت نمی‌توانند به مکتب بروند. این آموزگار می‌گوید، افراد مسلح بشیر قانت به آموزگاران چهار مکتب که در حوزۀ سمتی فعال‌اند، هشدار داده‌اند که بدون داشتن اجازه‌نامه از بشیر قانت نمی‌توانند به کارشان ادامه دهند.

مدیر یکی از این مکتب‌ها که نمی‌خواهد نامش فاش شود می‌گوید، محمود، تفنگدار وابسته به بشیر قانت از چند روز به ای‌نسو مانع رفتن آموزگاران به مکتب می‌شود.

افضل شامل، عضو مجلس سنا نیز ممنوعیت رفتن آموزگاران از سوی افراد بشیر قانت را تأیید می‌کند و می‌گوید، این آموزگاران افرادی‌اند که علیه این فرمانده غیرمسؤول بارها صدا بلند کرده‌اند و شعار داده‌اند.

اما سنت تیمور، سخنگوی والی تخار می‌گوید، تا هنوز گزارشی در این مورد به حکومت محلی تخار نرسیده است.

با تلاش‌های زیاد موفق به دریافت دیدگاه بشیر قانت در این مورد نشدیم.

عاملان آتش سوزی در بازار ولسوالی چاه آب تخار!

سه روز قبل از آتش سوزی بازار ولسوالی چاه آب غلام حسین یکی از قوماندان های بشیر قانت به یکی از سرای داران چوب تماس می گیرد و می گوید که هر سرای دار باید یک لک افغانی بدهد تا در روزهای عید برای مجاهدین مان لباس بگیریم. سرای داران و احالی بازار واکنش تند نشان می دهند و می گویند کسانی که در مسجد مردم را به گلوله می بندند، قتل و کشتار می کنند و به قریه های ما حمله می کنند مجاهد نیستند. غلام حسین در تیلفون اخطار می دهد که واکنش شما عواقب نا گوار در پیش دارد. یک روز قبل از آتش سوزی اسامی نقیب الله خسر بره بشیر قانت در بازار می آید و مردم را به تخلیه و ترک سرای چوب در بازار وادار می سازد که با واکنش جدی مردم روبرو می شود. ساعت هشت و نیم شب دوشنبه غلام حسین همراه با نعیم بای خواهر زاده بشیر قانت با یک گروپ مسلح وارد بازار می شوند و از دو طرف چند سرای چوب فروشی را تیل پاشی نموده آتش می زنند. زمانی که آتش سوزی شدت می یابد و مردم مصروف خاموش ساختن آتش می شوند از گوشه دیگر بازار وارد شده چند دکان موتر سایکل فروشی را شکسته و ده ها موترسایکل را با خود می برند.

ادامه خود سری های بشیر قانت فرمانده حزب اسلامی در ولسوالی چاه آب تخار

بشیر قانت فرمانده مورد حمایت حزب اسلامی به رهبری کلبدین حکمتیار در ولسوالی چاه آب ولایت تخار تهدید نموده که در صورت اقدام حکومت مرکزی در زمینه خلع سلاح اش با داعش بعیت می نماید. در همین حال منابع محلی مدعی اند که بشیر قانت برای شکیب مشهور به پهلوان و حسین مشهور به جندی از افراد تحت امرش هدایت داده تا دروازه مکاتب در این ولسوالی را ببندند. سه روز قبل نیز افراد وابسته به بشیر قانت دو آموزگار را با خود برده بودند که بعداز چندین ساعت با همکاری بزرگان ولسوالی چاه آب از بند رها گردیدند. بشیر قانت در حالی تهدید به بعیت با داعش مینماید که از چندین ماه بدینسو در چندین مورد بر باشنده گان و نماز گزاران در ولسوالی چاه آب حمله نموده که منجر به کشته و زخمی شده ده ها تن گردیده است.

۱۳۹۷-۰۶-۰۸ ۱۳۹۷-۰۶-۰۸
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس