جهان

نهنگ سفیدی که در رود سن به گل نشسته بود، با وجود تمام تلاش ها مرد

تلاش ها برای بازگرداندن سلامت نهنگ 4 متری بلوگا که به مدت یک هفته در رودخانه سن در فرانسه گیر کرده بود، نتیجه ای نداشت. گفته شد نهنگی که برای بردن به کانال مانش آماده می شد، مرده است.

بر اساس اخبار رویترز، این نهنگ که یک هفته پیش در رودخانه سن گیر افتاده بود، به گفته مقامات، با وجود انجام ماموریت دقیق نجات جان خود را از دست داد.

فرماندار ایالت کالوادوس در توییتر به اشتراک گذاشت: «با وجود یک عملیات نجات بی‌سابقه، ما با تأسف مرگ نهنگ سفید را اعلام می‌کنیم.

آماده سازی برای انتقال آغاز شده است

از سوی دیگر، صبح یک تیم ۲۴ غواصی با تکمیل مراحل آماده سازی، نهنگ بلوگا را از محل گیر افتاده نجات داده و مراحل انتقال را آغاز کردند.

قرار بود با حمایت خدمه نهنگ با کامیون استخری به شهر اویسترهام مانش انگلیس در منطقه نرماندی منتقل شود.

فرآیند انتقال ریسک است

مقامات پیش از این گفته بودند که این حرکت خطر استرس نهنگ و مرگ آن را دارد.

مکمل ویتامین به این دلیل ساخته شد که او غذا را رد کرد

زمانی که نهنگی که در رودخانه سن در فرانسه در ۲ آگوست مشاهده شد، از تمام غذاهای پیشنهادی برای زنده ماندن خودداری کرد، مکمل های ویتامین داده شد.

ضعیف و خسته، یک عقب ۷۵ متری و عرض ۲۵ متری گرفته شد که به رودخانه در ۷۰ کیلومتری شمال پاریس متصل شد تا وضعیت آن را زیر نظر بگیرد.

متعاقباً مقامات اعلام کردند که در حال بررسی وضعیت انتقال نهنگی که در آب های شور زندگی می کند به کانال مانش، حتی اگر خطرآفرین باشد، در صورتی که نتواند به وسیله خود به دریا برسد، در حال بررسی است.

هنوز مشخص نیست که چرا نهنگ سفید، گونه ای که معمولاً در آب های سرد زندگی می کند، تا این حد از زیستگاه طبیعی خود دور شده است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا