جهانسبک زندگیسلامتیعکس

هدیه سال نو از کره جنوبی: آنها حداقل 1 سال جوان تر می شوند

از ژوئن 2023، به جای روش های سنتی که برای محاسبه سن در کره جنوبی استفاده می شود، از روش محاسبه بین المللی استفاده می شود. بر اساس سیستم جدید، انتظار می‌رود که مردم کره جنوبی یک یا دو سال جوان‌تر باشند.

به گزارش خبرگزاري يونهاپ، مجلس ملي كره جنوبي انتقال به روش بين‌المللي محاسبه سن بر اساس روز تولد را به جاي سيستم‌هاي سني مختلفي كه در حال حاضر در اين كشور استفاده مي‌شود، پذيرفت.
روش محاسبه سن بین‌المللی که از ژوئن 2023 در کره جنوبی به طور رسمی اجرایی می‌شود، در تمامی حوزه‌های قضایی و واحدهای اداری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس سیستم جدید مورد بحث، انتظار می‌رود مردم کره جنوبی یک یا دو سال جوان‌تر باشند.
یو سانگ بوم، یکی از اعضای حزب حاکم قدرت خلق، در سخنرانی خود در پارلمان گفت که تجدید نظر در روش های شمارش سن با هدف کاهش هزینه های غیرضروری اجتماعی و اقتصادی است.

یو اظهار داشت: به دلیل متفاوت بودن روش های محاسبه سنی، مشکلات حقوقی و اجتماعی و سردرگمی همچنان ادامه دارد.

Güney Kore'den yeni yıl hediyesi: En az 1 yaş gençleşeceklerدر کره جنوبی در حال حاضر از سیستم محاسبه سن 3 سال استفاده می شود.

بر این اساس، در پرکاربردترین «سیستم سنی کره ای»، نوزادان هنگام تولد یک ساله در نظر گرفته می شوند و از اول ژانویه هر سال وارد سن جدید خود می شوند.

در روش دیگر «محاسبه سن»، سن فرد در بدو تولد صفر محاسبه می‌شود و هر سال در اول ژانویه یک سن اضافی در نظر گرفته می‌شود.
این روش عموماً برای محاسبه سن قانونی افراد برای سیگار کشیدن و نوشیدن الکل استفاده می شود.

با این حال، کره جنوبی همچنین از روش پذیرفته شده جهانی برای سالخوردگی افراد در روز تولد آنها استفاده می کند.

استفاده از روش های مختلف محاسبه سن باعث سردرگمی و هزینه های اجتماعی غیرضروری در اموری مانند ارائه خدمات درمانی و اداری می شود.
یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی در طول مبارزات انتخاباتی وعده داد که با متحد کردن همه سیستم های سنی به سردرگمی پایان خواهند داد.

دکمه بازگشت به بالا