جهانسلامتیعکس

هشدار اپیدمی جدید: موارد مرموز ذات الریه با منشا ناشناخته به سرعت در آرژانتین گسترش یافت

بر اثر ذات الریه مرموز در استان توکومان آرژانتین ۳ نفر جان باختند و ۶ نفر نیز مبتلا شدند. منبع این بیماری ناشناخته اعلام شد. مقامات اعلام کردند که این موارد برای بیش از ۳۰ ویروس و باکتری از جمله کووید-۱۹، آنفولانزا و هانتا ویروس آزمایش شدند، اما آنها منفی شدند. کارشناسان با بیان اینکه وضعیت نشان دهنده وجود ویروس جدیدی است که قبلاً مشخص نبود، از قرنطینه شدن بیماران خبر دادند، در حالی که WHO و EMA اعلام کردند که موارد را از نزدیک تحت نظر دارند.

سه نفر بر اثر یک ذات الریه مرموز در آرژانتین جان خود را از دست دادند که نگرانی از شیوع ویروس جدید را افزایش داده است. مقامات بهداشتی در این کشور آمریکای جنوبی گفتند که ۶ نفر دیگر به “ذات الریه با منشاء ناشناخته” مبتلا شدند. این موارد شامل هشت کارمند مراقبت های بهداشتی و یک بیمار مراقبت های ویژه است که در یک بیمارستان خصوصی در شهر توکومان، در شمال غرب کشور تحت درمان هستند.
مقامات بهداشتی در این کشور گفتند که نگران هستند زیرا آزمایش‌های کووید، آنفولانزا و هانتا ویروس برای این موارد منفی بوده که نشان‌دهنده یک ویروس جدید است. انتقال این بیماری به کارکنان مراقبت های بهداشتی که اغلب قربانی شیوع های ویروسی جدید هستند، نشان می دهد که میزان شیوع این بیماری می تواند بالا باشد.
با این حال، خبر مورد بحث دو سال و نیم پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر یک ذات‌الریه غیرقابل توضیح از شهر ووهان چین در دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شد. این بیماری در چین بعداً Covid-19 نام گرفت.
وزیر بهداشت ایالت توکومان، لوئیس مدینا رویز، گفت که شش بیمار اول مبتلا به ذات الریه مرموز با عفونت شدید ریه بین ۱۸ تا ۲۲ اوت در بیمارستان بستری شدند و علائمی مشابه مشکلات تنفسی و درد قفسه سینه نشان دادند.
رویز گفت: “وجه مشترک این بیماران شباهت در ذات الریه دو طرفه با دیسترس تنفسی شدید و تصاویر اشعه ایکس است که بسیار شبیه به کووید-۱۹ است. برای بیش از ۳۰ ویروس و باکتری آزمایش شده است که همه آنها آزمایش شده اند. منفی بوده است.
نمونه هایی از بیماران برای تجزیه و تحلیل بیشتر به آزمایشگاه ملی بهداشت آرژانتین ارسال شد. بیمارستان محل درمان بیماران در حال حاضر در قرنطینه است و تماس بیماران با نظارت جدا شده است.
از سوی دیگر، کارشناسان در غرب اعلام کردند که با وجود شباهت‌های همه‌گیری با ظهور کووید-۱۹، هنوز برای به صدا درآوردن زنگ خطر زود است.
تیم‌های اطلاعاتی اپیدمی سازمان جهانی بهداشت (WHO) و مرکز کنترل بیماری‌های اروپا (EMA) اعلام کردند که در حال رصد موارد مرموز ذات‌الریه هستند.
استاد بهداشت جهانی در دانشگاه ادینبورگ. دکتر. دوی سریدار گفت: “به وضوح نگران کننده است، اما ما هنوز به اطلاعات مهمی در مورد انتقال و منشأ آن نیاز داریم. این نشان دهنده آسیب پذیری جمعی ما در برابر عوامل بیماری زا خطرناک است. اگر یک اپیدمی در هر نقطه از جهان به سرعت مهار نشود، سفر هوایی و “می تواند به سرعت گسترش یابد. به دلیل تجارت.”

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا