جهانخبر و گزارشسبک زندگیعکسفناوری

هشدار فاجعه زنجیره ای از دانشگاه کمبریج: درگیری های سیاسی، جنگ های هسته ای و همه گیری های مرگبار در ۵۰ سال آینده رخ خواهد داد.

با ادامه افزایش دمای جهانی، یک مطالعه جدید هشدار می دهد که جهان گام به گام به فجایع نزدیک تر می شود. محققان دانشگاه کمبریج در انگلیس هشدار دادند که گرم شدن کره زمین می تواند باعث جنگ هسته ای، بحران مالی یا یک بیماری همه گیر شود که می تواند تا سال 2070 بشریت را نابود کند و همچنین بلایای طبیعی را به همراه داشته باشد.

دانشمندان دانشگاه کمبریج هشدار دادند که به دلیل گرم شدن زمین، جهان تا سال ۲۰۷۰ با فجایع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پی در پی مواجه خواهد شد.
نویسنده اصلی این مطالعه، دکتر. لوک کمپ می‌گوید: «دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم گرمایش زمین حتی در سطوح متوسط ​​گرمایش می‌تواند فاجعه‌بار باشد. تغییرات آب و هوایی در هر رویداد انقراض دسته جمعی نقش داشته است. او گفت: «این امر با سقوط امپراطوری ها، تاریخ را شکل داد.
با این حال، کمپ اظهار داشت که گرمایش جهانی تنها منجر به بلایای طبیعی نمی شود و گفت: “تغییرات آب و هوا می تواند باعث ایجاد مشکلات زنجیره ای اجتماعی و بهداشتی مانند بحران های مالی، درگیری های انسانی و شیوع بیماری های جدید شود.”
از سوی دیگر، تیم تحقیقاتی مدل جدیدی را برای پیش بینی عواقب افزایش گرمایش زمین به میزان ۳ درجه یا بیشتر توسعه دادند. پیش‌بینی‌های کارشناسان نشان داد که مناطق بسیار گرم با میانگین دمای سالانه بالای ۲۹ درجه سانتی‌گراد تا سال ۲۰۷۰ دو میلیارد نفر را پوشش خواهند داد.
چی گفت: “متوسط ​​دمای سالانه ۲۹ درجه سانتیگراد در حال حاضر حدود ۳۰ میلیون نفر را در صحرای آفریقا و سواحل خلیج فارس تحت تاثیر قرار می دهد. تا سال ۲۰۷۰، این دماها پیامدهای اجتماعی و سیاسی خواهد داشت. دما دو نیروگاه هسته ای و خطرناک ترین ویروس را به همراه خواهد داشت.” شو، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه نانجینگ و هفت محفظه ای که باکتری را در خود جای داده است، مستقیماً روی آزمایشگاه تأثیر می گذارد.
از سوی دیگر، دانشمندان گفتند که تحقیقات در چهار زمینه کلیدی مورد نیاز است که آنها را “چهار سوارکار” تغییرات آب و هوایی می نامند: قحطی و سوء تغذیه، شرایط آب و هوایی شدید، درگیری و بیماری های همه گیر.
نویسندگان این مطالعه می‌گویند: «ما به یک تلاش میان رشته‌ای نیاز داریم تا بفهمیم گرمایش جهانی چگونه می‌تواند منجر به بیماری و مرگ و میر جمعی شود.
به گفته محققان، تامین غذای جهانی در معرض تهدید قرار دارد، زیرا مولدترین مناطق جهان از نظر کشاورزی در حال تجربه “فروپاشی انبوه” به دلیل افزایش دمای جهانی هستند. در عین حال، شرایط آب و هوایی شدیدتر شرایط مساعدی را برای اپیدمی های جدید ایجاد می کند زیرا زیستگاه های حیات وحش تغییر می کند و کوچک می شود.
در نهایت، دانشمندان پیشنهاد کردند که وخامت دموکراسی در کشورها و توسعه سلاح‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به درگیری‌هایی تبدیل می‌شود که با تأثیر دمای بالا، بشریت را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا