جهان

وزارت خارجه روسیه: وجود آزمایشگاه‌های امریکا در اوکراین تهدیدی برای روسیه است

وزارت خارجه روسیه وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی ایالات متحده امریکا در خاک اوکراین را تهدید مستقیم برای روسیه خواند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: اگر فعالیت آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین اکنون متوقف نمی‌شود، توسعه آنها کنترل‌ناپذیر خواهد ‌شد.

زاخارووا گفت: اگر فعالیت آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین” هم اکنون متوقف نشود، همه چیز غیرقابل کنترل خواهد شد و غیرقابل کنترل بودن این آزمایشگاه ها منحصراً تابع نیروهای افراطی خواهد بود که در اصل اکنون دیگر حتا تابع خود نیستند، در مورد دیگران حتا صحبت لازم نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، داده‌های مربوط به حضور آزمایشگاه‌های بیولوژیکی ایالات متحده در اوکراین واقعیت فعالیت‌های جنایتکارانه واشنگتن در این کشور را ثابت می‌کند و تصویر دخالت آن را کاملاً تغییر می‌دهد، این آزمایشگاه ها یک ابزار تهدید مستقیم برای فدراسیون روسیه است.

وی افزود: هر گونه دخالت در تأمین سلاح یا اعزام به اصطلاح داوطلب – هر آزمایشی در این راستا – کشورهایی که آنها را انجام خواهند داد در قبال آنها مسئول خواهند بود.

زاخارووا در رادیو اسپوتنیک گفت: دیپلمات‌ها، سفرای ما، موضع ما را به این پایتخت‌ها… به آژانس‌های روابط خارجی این کشورها رساندند. بر این اساس، همه جزئیات دراین خصوص فاش شده است.

او خاطرنشان کرد که این همه تأثیر خود را داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا