وزارت صحت عامه نسبت به گسترش تب کانگو در عید قربان هشدار داد

در یکی چند سال اخیر، در کشور میزان سرایت تب کشندۀ کانگو که آن را گاهی به نام تب خون‌ریزی دهنده نیز یاد می‌کنند، در روزهای عید قربان به سبب ذبح گستردۀ حیوانات بیشتر می شود.

کوکچه پرس287 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۶ اسد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶ قبل از ظهر

تب کانگو یک بیماری کشندۀ ویروسی است. از حیوانات مانند گاو، گوسفند، بز حتا خرگوش به انسان انتقال می یابد. عامل اصلی انتقال ویروس این بیماری گونه یی از « کنه » است که به نام هیالوما (  (Hyalommaیاد می شود. این کنه به گونۀ پرازیت بر بدن این جانوران زنده‌گی می‌کنند که ویروس بیماری را به انسان انتقال می‌دهند. بر اساس بررسی‌های نخستین، این بیماری هم اکنون در ۲۷ ولایت کشور دیده شده است.

 وزارت صحت عامه در سال  دوهزارو هفده  ۱۶۳ مورد تب کنگو را ثبت کرده است. قصابان، داکتران جانوران، ویترینران؛ دهقان و مالداران و آنان که با کار و بار گوشت سرو کار دارند، بیشتر با خطر این بیماری  سردچار اند و به همین گونه کسانی که گوشت آلوده به این ویروس را بخورند به بیمار تب کانگو گرفتار می شوند.

از این که در عید قربان مردم به گونۀ گسترده حیوانات را قربانی می‌کنند،  این امکاران وجود دارد که شماری از این حیوانات ویروس تب کنگو را در خود داشته باشند، یا هم  در جریان ذبح خون کنه‌ها با خون حیوانات بیامیزد. خوردن گوشت حیواناتی  آلوده با ویروس تب کنگو سبب می‌شود که این ویروس به انسان انتقال یابد.

وزارت صحت‌عامۀ افغانستان برای جلوگیری از گسترش بیماری کشندۀ تب کانگو در یک  نشست خبری، می‌خواهد میزان خطر تب کانگو و راه های انتقال ویروس آن را و هم چنان شیوه‌های پیش‌گیرانه از شیوع این بیماری را با خبرنگاران و ملا امامان مساجد و علمای دینی در میان گذارد.

۱۳۹۷-۰۵-۲۶
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس