جهان

وزیر امور خارجه ترکیه: آمریکا و روسیه به وعده های خود عمل نکردند

چاووش اوغلو با اشاره به اینکه مبارزه ترکیه با تروریسم ادامه دارد، گفت: آمریکا و روسیه به وعده های خود مبنی بر پاکسازی شمال سوریه از تروریسم عمل نکردند، همانطور که داعش را در شمال سوریه پاکسازی کردیم باید به عملیات خود برای پاکسازی این سازمان ها ادامه دهیم. ".

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در نشست گفتگوی MED که در رم پایتخت ایتالیا برگزار شد، اظهاراتی را در خصوص دستور کار ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری کوکچه چاووش اوغلو درباره جنگ روسیه و اوکراین گفت: فکر می کنم تا قبل از بهار تصویر واضح تری از میز مذاکره خواهیم داشت.

چاووش اوغلو همچنین گفت: آمریکا و روسیه به وعده های خود برای پاکسازی شمال سوریه از تروریسم عمل نکردند.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل گفت: اسرائیل می داند که موضع ما در قبال فلسطین تغییر نخواهد کرد.

چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ایتالیا در نشست گفتگوی مدیترانه ای MED که برای هشتمین بار امسال به میزبانی وزارت امور خارجه ایتالیا و موسسه مطالعات سیاسی بین المللی (ISPI) در رم برگزار شد، شرکت کرد.

چاووش اوغلو با شرکت در نشست «گفتگوی ویژه» در چارچوب این مجمع به پرسش‌هایی درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پاسخ داد.

چاووش اوغلو با اشاره به روابط با کشورهای منطقه گفت: ترکیه در این مقطع نقش مهمی ایفا می کند و بحران های منطقه فرصت هایی را به همراه دارد.

چاووش اوغلو با بیان اینکه آنها با سوء استفاده از ایجاد دولت جدید در اسرائیل، روابط را عادی کردند، گفت: اینکه این عادی سازی را خیانت به آرمان فلسطین یا به قیمت تمام شدن آرمان فلسطین تلقی کنیم، اشتباه است.

چاووش اوغلو گفت: اسرائیل می داند که موضع ما در قبال فلسطین تغییر نخواهد کرد. وی ضمن استفاده از این بیان اظهار داشت که این عادی سازی به هر دو طرف و منطقه کمک کرده است.

“ما نمی توانیم تسلیم شویم”

چاووش اوغلو با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: فکر می کنم تا قبل از بهار تصویر واضح تری از میز مذاکره خواهیم داشت.

ما تسلیم نخواهیم شد و به تلاش خود ادامه خواهیم داد.»

چاووش اوغلو با اشاره به اینکه مبارزه ترکیه با تروریسم ادامه دارد، گفت: آمریکا و روسیه به وعده های خود مبنی بر پاکسازی شمال سوریه از تروریسم عمل نکردند، همانطور که داعش را در شمال سوریه پاکسازی کردیم باید به عملیات خود برای پاکسازی این سازمان ها ادامه دهیم. “.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD ve Rusya verilen sözleri tutmadı

دکمه بازگشت به بالا