پارلمان اسپانیا با تغییر محل دفن ژنرال فرانکو موافقت کرد

کوکچه پرس54 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۳ سنبله ۱۳۹۷ - ۶:۵۶ بعد از ظهر

پارلمان اسپانیا با تغییر محل دفن ژنرال فرانکو موافقت کرد تا کنون پیکر فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور اسپانیایی، در آرامگاهی قرار داشت که ۲۰ هزار کارگر اجباری آن را ساخته بودند. این محل به زیارتگاه راست‌گرایان افراطی در اسپانیا تبدیل شده بود. حال قرار است این وضعیت تغییر کند.کابینه دولت اسپانیا در ماه اوت گذشته تصویب کرد که بقایای جسد فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور اسپانیایی، از محلی که هم اکنون در آن است به جایی دیگر انتقال یابد.

حال پارلمان اسپانیا در این مورد تصمیم گرفته است. نمایندگان مردم در پارلمان اسپانیا با ۱۷۲ رأی مثبت، دو رأی منفی و ۱۶۴ رأی ممتنع موافقت خود را با فرمانی که دولت سوسیالیستی پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، صادر کرده بود، اعلام کردند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کابینه دولت اسپانیا در ماه اوت دستور انتقال بقایای جسد دیکتاتور اسپانیا را از کلیسایی در "وایه د لوس کایدوس"، دره کشته‌شدگان در جنگ، به مکانی دیگر صادر کرده بود.

آرامگاه کنونی فرانکو در ۵۰ کیلومتری شمال مادرید، پایتخت اسپانیا، واقع شده است. صلیبی سنگی به ارتفاع ۱۵۲ متر و عرض ۴۶ متر در محوطه‌ای نصب شده است که قبر فرانکو و نیز گور خوزه آنتونیو پریمو د ریورا، بنیانگذار نهضت فاشیستی فالانژ، در آن قرار گرفته‌اند. این مکان به مرور زمان به زیارتگاهی برای طرفداران جریان‌های سیاسی راست و راست افراطی تبدیل شده بود.

دودستگی میان مردم اسپانیا در برخورد با فرانکو

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، قصد دارد در محل کنونی گور ژنرال فرانکو آرامگاهی برای قربانیان فاشیسم بر پا کند. خویشاوندان فرانکو پس از مدتهای طولانی مقاومت سرانجام با انتقال بقایای پیکر او به مکانی دیگر موافقت کرده‌اند.

فرانکو پس از پیروزی کودتاگران دست راستی در جنگ داخلی اسپانیا (از ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹) تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۵ با مشت آهنین در اسپانیا حکومت کرد.

موضوع چگونگی برخورد با ژنرال فرانکو باعث دودستگی میان مردم اسپانیاست. پیش از روی کار آمدن دولت سوسیالیست کنونی در اسپانیا قابل تصور نبود که بتوان محل دفن فرانکو را تغییر داد. منبع: دویچه وله فارسی پارلمان اسپانیا با تغییر محل دفن ژنرال فرانکو موافقت کرد

۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۱۳۹۷-۰۶-۲۳
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس