جهانسلامتی

پس از سالها اولین مورد فلج اطفال در ایالات متحده مشاهده شد

اولین مورد فلج اطفال پس از نزدیک به ۱۰ سال در ایالات متحده مشاهده شد. این ویروس در یک فرد بالغ واکسینه نشده در نیویورک شناسایی شد. در حالی که اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت سلامتی فرد مبتلا ارائه نشده است، تصور می‌شود که ویروس ممکن است از یک فرد واکسینه نشده که از کشور دیگری به ایالات متحده آمده است، منتقل شده باشد.

در ایالات متحده آمریکا گزارش شد که اولین مورد فلج اطفال از سال ۲۰۱۳ در ایالت نیویورک کشف شد.

مقامات بهداشتی نیویورک یک مورد فلج اطفال را در یک فرد بالغ واکسینه نشده در شهرستان راکلند گزارش کردند که اولین مورد در ایالات متحده در تقریباً ۱۰ سال گذشته است.

مقامات اعلام کردند که فردی که وضعیت سلامتی او اعلام نشده است، ممکن است توسط یک فرد واکسینه نشده که از کشور دیگری به ایالات متحده آمده است، آلوده شده باشد.

فلج اطفال زمانی یکی از ترسناک ترین بیماری ها در ایالات متحده بود که باعث هزاران سکته مغزی، بیشتر در کودکان می شد.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، واکسن های فلج اطفال از سال ۱۹۵۵ در ایالات متحده در دسترس قرار گرفت و یک کمپین ملی ایمن سازی موارد سالانه این کشور را به کمتر از ۱۰۰ مورد در دهه ۱۹۶۰ و کمتر از ۱۰ مورد در دهه ۱۹۷۰ کاهش داد.

در حالی که اعلام شد فلج اطفال در سال ۱۹۷۹ در ایالات متحده ریشه کن شد، آخرین مورد در سال ۲۰۱۳ برای مسافران خارج از کشور ثبت شد.

کودکان ایالات متحده هنوز به طور معمول در اکثر ایالت ها در ۴ مرحله، ابتدا در ۲ و ۴ ماهگی و سپس بین ۶-۱۸ ماهگی و ۴-۶ سالگی واکسینه می شوند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا