جهان

پوتین برای اولین بار پس از حمله به اوکراین روسیه را ترک می کند

اعلام شده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از جان سالم به در بردن از حملات به اوکراین و پس از آن سوءقصد، برای اولین بار از کشور خارج خواهد شد. گفته شد رهبر روسیه روز سه شنبه به تاجیکستان می رود و سپس در اجلاس سران خزر در ترکمنستان شرکت می کند.

اعلام شده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از جان سالم به در بردن از حمله به اوکراین در فوریه و سوءقصد به جانش، برای اولین بار کشور را ترک خواهد کرد.

گزارش شده است که پوتین امروز ابتدا به تاجیکستان می رود و سپس برای اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر به ترکمنستان سفر خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین برای اولین بار از زمانی که به نیروهای روسی دستور ورود به اوکراین را داد و موفق شد از سوء قصد به جان خود جلوگیری کند، برای اولین بار آماده ترک روسیه می شود.

پسکوف، سخنگوی کرملین، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین سفر خارجی رهبر روسیه از زمان تهاجم به اوکراین در فوریه است.

پسکوف در دیدار با خبرنگاران اظهار داشت که پوتین در دوشنبه با امالی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان دیدار و سپس در نشست سران خزر روز چهارشنبه در ترکمنستان شرکت خواهد کرد.

آخرین باری که رئیس جمهور روسیه از کشور خارج شد، قبل از شروع حملات به اوکراین، او به پکن سفر کرده بود تا با همتای چینی خود، شی جین پینگ، در جریان بازی های المپیک زمستانی در اوایل فوریه دیدار کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا