جهان

پوتین: جنگ در اوکراین طولانی خواهد شد

در حالی که اشغال اوکراین توسط روسیه وارد دهمین ماه خود می شود، اظهارات مهمی از سوی ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه مطرح شد.
پوتین با بیان اینکه درگیری ها می تواند بسیار طولانی تر باشد، اظهار داشت که خطر جنگ هسته ای در حال افزایش است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشستی با شورای حقوق بشر روسیه در مسکو گفت که 77 هزار نفر که به عنوان بخشی از بسیج استخدام شده اند در یگان های رزمی شرکت کردند و بقیه در تشکیلات دفاعی منطقه ای خدمت کردند.

وی افزود: از 300 هزار بسیجی مدافع وطن ما 150 هزار نفر در منطقه عملیاتی هستند که از این 150 هزار نفر فقط نیمی یا حدود 77 هزار نفر مستقیماً در یگان‌های رزمی هستند و بقیه در خط دوم یا سوم هستند که عمدتاً وظایف دفاع منطقه‌ای را انجام می‌دهند. پوتین گفت.

پوتین با بیان اینکه تنها روسیه می تواند تمامیت ارضی اوکراین را تضمین کند، مدعی شد که لهستان می خواهد زمین هایی را از غرب اوکراین بگیرد.

“عملیات نظامی ویژه در اوکراین ممکن است طولانی باشد”

وی با اشاره به اینکه روسیه در حال برنامه ریزی برای فراخوان بسیج جدید نیست، گفت: در شرایط فعلی صحبت درباره اقدامات بسیج اضافی منطقی نیست و نیازی به دولت و وزارت دفاع نیست که  امروز این کار را بکند.»

پوتین همچنین گفت: «روسیه باید با تمام امکاناتی که در اختیار دارد برای حفظ منافع ملی خود مبارزه کند. او گفت: «عملیات نظامی ویژه در اوکراین می‌تواند یک فرآیند طولانی باشد.

در طول بسیج نظامی جزئی که از 21 سپتامبر تا 28 اکتبر ادامه داشت، روسیه حدود 300000 سرباز را جمع آوری کرد.

توضیح درباره سلاح هسته ای

پوتین با اشاره به اینکه خطر جنگ هسته ای افزایش یافته است، گفت روسیه بی پروا تهدید به استفاده از سلاح های هسته ای نخواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه در نهایت گفت: “ما دیوانه نیستیم، می دانیم سلاح های هسته ای چیست. ما سلاح های هسته ای پیشرفته تر و مدرن تری نسبت به سایر کشورها داریم. اما با تاب دادن این سلاح مانند تیغ به دور دنیا سفر نخواهیم کرد. ”

دکمه بازگشت به بالا