جهانخبر و گزارشدیپلماسی

کرملین: به رسمیت شناختن طالبان در دستورکار فعلی روسیه نیست

سخنگوی کرملین با اظهار اینکه به رسمیت شناختن طالبان در دستورکار فعلی روسیه نیست، هرگونه پیش‌بینی در این باره را بی‌فایده خواند.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در یک نشست خبری به رسانه‌ها گفت که موضوع به رسمیت شناختن دولت طالبان در دستورکار فعلی مسکو قرار ندارد.

پسکوف در پاسخ به پرسشی مبنی بر امکان به رسمیت شناختن هیئت حاکمه جدید افغانستان گفت: چنین چیزی در دستورکار فعلی نیست، این را بارها گفته‌ایم، هرگونه پیش‌بینی در این باره بی‌فایده است.

به گزارش «تاس»، سخنگوی کرملین افزود: ما قصد داریم با شرکت‌های نفت و گاز دیدار کنیم تا در مورد همکاری‌های بیشتر افغانستان و روسیه گفت‌وگو کنیم.

این درحالی است که «ضمیر کابلوف» مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین برای افغانستان پیش از این تصریح کرده بود که مسکو بدون توجه به نظر آمریکا یا دیگر کشورها درباره به‌رسمیت شناختن طالبان تصمیم خواهد گرفت.

کابلوف به شبکه یک تلویزیون روسیه گفته بود: چشم‌انداز به‌رسمیت شناختن طالبان وجود دارد و شرایط آن توسط رئیس جمهور پوتین و وزیر خارجه لاوروف توصیف شده است.

بیشتر بخوانید
روسیه: صرفنظر از دیگر کشورها درباره برسمیت شناختن طالبان تصمیم می‌گیریم

لاوروف: درصورت تشکیل دولت فراگیر برای برسمیت شناختن طالبان تلاش می‌کنیم

روسیه: آمریکا مانع برقراری ثبات در افغانستان است

وی همچنین اظهار کرده بود: «دولت فراگیر قومی باید اولین گام در این راه باشد. ما این را پنهان نمی‌کنیم و در این باره صراحتاً به شرکای افغان خود می‌گوییم. به محض اینکه این اتفاق بیفتد، زمینه برای بحث جدی فراهم می‌شود».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا