جهانسلامتی

کرونا در آمریکای لاتین طی یک روز صدها قربانی گرفت

شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل، مکزیک، آرژانتین، کلمبیا، پرو، شیلی و پاراگوئه همچنان رو به افزایش است.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا با مرگ ۳ هزار و ۳۰۵ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۳۶۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده است. آمار مبتلایان نیز با شناسایی ۸۵ هزار و ۷۷۴ مورد جدید طی این مدت به ۱۳ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۴۵۵ نفر افزایش یافت. شمار بهبودیافتگان در برزیل که پس از آمریکا دومین کشور جهان از نظر آمار موارد ابتلا و مرگ و میر کرونا به شمار می‌رود، ۱۲ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۸۶۳ نفر اعلام شد.

– مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز از فوت ۴۸۰ نفر دیگر طی یک روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۲۱۱ هزار و ۶۹۳ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور نیز با شناسایی ۴ هزار و ۵۰۴ مورد جدید طی این مدت به ۲ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۹۳۹ نفر افزایش یافت. همچنین تاکنون ۱ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۷۳۲ بیمار کرونایی نیز در این کشور بهبود یافته‌اند. مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت چهاردهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

ـ آرژانتین

وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۱۶۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۵۹ هزار و ۸۴ نفر رسید. از سوی دیگر شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۲۹ هزار و ۴۷۲ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۲ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۶۲۸ نفر رسید. همچنین شمار بهبودیافتگان در آرژانتین نیز به ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۱۰۷ نفر افزایش یافت. آرژانتین با بیش از ۴۵ میلیون جمعیت دوازدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– کلمبیا

براساس جدیدترین آمار وزارت بهداشت کلمبیا، شمار قربانیان کرونا در این کشور طی یک روز گذشته با مرگ ۳۶۵ نفر دیگر به ۶۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید. شمار مبتلایان به کرونا در کلمبیا نیز با شناسایی ۱۶ هزار و ۷۰۳ مورد جدید طی این بازه زمانی به ۲ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۴۲۲ نفر افزایش یافت. آمار بهبودیافتگان هم به ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۴۵۳ نفر رسید. کلمبیا با حدود ۵۰ میلیون جمعیت سیزدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد ابتلا به کرونا به شمار می‌‌رود.

– پرو

وزارت بهداشت پرو نیز اعلام کرد که با فوت ۳۰۵ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا شمار کل جان باختگان به ۵۶ هزار و ۴۵۴ نفر رسید. با شناسایی ۳ هزار و ۷۴۰ مورد جدید ابتلا به کرونا، شمار مبتلایان به این ویروس به ۱ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۵۱ تن رسید. آمار بهبودیافتگان هم به ۱ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۵۶۳ نفر رسیده است.

– شیلی

وزارت بهداشت شیلی امروز درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در این کشور اعلام کرد که شمار قربانیان با مرگ ۱۵۷ بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته به ۲۴ هزار و ۹۲۳ نفر رسید. با شناسایی ۷ هزار و ۵۹۰ مورد جدید شمار مبتلایان به ۱ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۳۱۱ نفر افزایش یافت. تاکنون ۱ میلیون و ۳۷ هزار و ۵۳۹ نفر از مبتلایان به کرونا در شیلی بهبود یافته‌اند.

اکوادور

وزارت بهداشت اکوادور اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته ۳۹ بیمار کرونایی دیگر در این کشور جان باختند و بدین ترتیب شمار قربانیان به ۱۷ هزار و ۵۲۸ نفر افزایش یافت. همچنین با شناسایی ۵۳۳ مورد جدید، شمار مبتلایان به ۳۵۵ هزار و ۹۶۴ نفر رسید. تاکنون ۲۹۸ هزار و ۶۰۴ بیمار کرونایی در اکوادور بهبود یافته‌اند.

پاراگوئه

براساس آمار اعلامی وزارت بهداشت پاراگوئه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و دو هزار و ۲۷۸ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.به این ترتیب شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۵ هزار و ۱۷۷ نفر و شمار کل مبتلایان نیز به ۲۴۶ هزار و ۸۰۶ نفر رسید. تاکنون ۲۰۲ هزار و ۱۰۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در پاراگوئه سلامتی خود را باز یافته‌اند.

اروگوئه

براساس آمار اعلامی وزارت بهداشت اروگوئه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و ۳۰۷۷ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند. به این ترتیب شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۱۷۸۸ نفر و شمار کل مبتلایان به ۱۵۹ هزار و ۵۶۹ نفر رسید. تاکنون ۱۲۶ هزار و ۱۱۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز سلامتی خود را باز یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا