اقتصادجهان

کشورهای گروه ۷ و اتحادیه اروپا کار خود را برای محدود کردن نفت روسیه آغاز می کنند

کشورهای گروه ۷ و نماینده عالی اتحادیه اروپا گزارش دادند که همه گزینه‌ها برای جلوگیری از کسب درآمدهای کلان روسیه از قیمت بالای انرژی، از جمله مسدود کردن حمل و نقل نفت روسیه، مگر اینکه با قیمت مشخص یا کمتر از آن خریداری شود، در نظر گرفته شده است.

کشورهای G7 و اتحادیه اروپا (EU) اقداماتی را برای جلوگیری از درآمدهای کلان روسیه از قیمت بالای انرژی انجام دادند.

پس از نشست وزرای خارجه کشورهای گروه ۷ و نماینده عالی اتحادیه اروپا بیانیه کتبی صادر شد.

در بیانیه مشترکی که توسط وزارت خارجه بریتانیا به اشتراک گذاشته شد، ما در حال بررسی یک ممنوعیت جامع برای کلیه خدماتی هستیم که حمل و نقل نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه از طریق دریا را در سطح جهانی امکان پذیر می کند، مگر اینکه آنها به قیمتی خریداری شوند یا کمتر از آن با مشورت توافق شود. با شرکای بین المللی.” بیانیه ها گنجانده شد.

در بیانیه آمده است: «در حین ارزیابی این گزینه و سایر گزینه‌ها، مکانیسم‌های کاهش را در کنار اقدامات محدودکننده خود در نظر خواهیم گرفت تا اطمینان حاصل کنیم که آسیب‌پذیرترین و آسیب‌پذیرترین کشورها به بازارهای انرژی از جمله روسیه دسترسی دارند.» ارزیابی گنجانده شد.

در بیانیه G7 خاطرنشان شد در حالی که کالاهای انرژی روسیه به تدریج از بازارهای داخلی حذف می شوند، تلاش هایی برای توسعه راه حل هایی صورت خواهد گرفت که درآمدهای هیدروکربنی روسیه را کاهش دهد، از ثبات در بازارهای جهانی انرژی حمایت کند و اثرات منفی اقتصادی را به ویژه به حداقل برساند. در کشورهای کم درآمد و متوسط

G7 متشکل از ایالات متحده (ایالات متحده)، کانادا، فرانسه، آلمان، انگلستان، ایتالیا و ژاپن است.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا