جهانخبر و گزارش

کمپ «مورهد» آمریکایی‌ها به نیروهای کماندو در کابل واگذار شد

نیروهای امریکایی کمپ «مورهد» در ریشخور کابل را به نیروهای کماندو واگذار کردند.

به گزارش کوکچه، قول اردوی عملیات خاص اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی کمپ «مورهد» در ریشخور کابل را رسما به نیروهای کماندو واگذار کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی قول اردوی عملیات خاص آمده است که این کمپ در سال ۱۳۸۶ خورشیدی در گارنیزیون این قول اردو تأسیس شده بود که روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ ثور) به نیروهای کماندو واگذار شده است.

به نقل از اعلامیه، از این کمپ نیروهای خارجی به‌خاطر پیشبرد آموزش و پرورش و مشوره‌دهی به نیروهای افغان استفاده می‌کردند.

هیبت‌الله علی‌زی، فرمانده قول اردوی عملیات خاص در مراسم تسلیم‌گیری این کمپ، از همکاری‌های نیروهای ناتو به‌ویژه نیروهای امریکایی با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در سال‌های گذشته، قدردانی کرده است.

آقای علی‌زی همچنان نیروهای کماندو را مسلکی و توانا خوانده و گفته است که این نیروها «بدون شک» می‌توانند به‌طور مستقلانه در برابر دشمنان افغانستان مبارزه کنند.

کمپ «مورهد» سومین کمپ نیروهای خارجی است که در طول نزدیک به دو هفته‌ی گذشته به نیروهای افغان واگذار شده است.

پیش از این کمپ «انتونتیک» در قول اردوی ۲۱۵ میوند در ولایت هلمند و کمپ «مایک اِسپن» در قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ به نیروهای افغان واگذار شده بود. در کمپ «انتونیک» نیروهای امریکایی و در کمپ «مایک اِسپن» نیروهای آلمانی مستقر بودند.

روند خروج نظامیان خارجی از افغانستان در اول ماه می رسما آغاز شده است. قرار است تمامی نیروی خارجی که تا اول ماه می به بیش از ۹۰۰۰هزار نفر می‌رسید، تا ۱۱سپتامبر افغانستان را ترک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا