جامعهخبر و گزارش

کمیته مشترک برای توزیع کمک‌ها به نیازمندان تشکیل شد

وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که یک کمیته‌ مشترک برای شفافیت در توزیع‌ کمک‌ها به نیازمندان و آسیب‌دیده‌گان ایجاد شده است.

نماینده‌گان وزارت‌های مهاجران و عودت کننده‌گان، توسعه روستاها‌ و نهاد سره میاشت، اعضای این کمیته استند.

محمد نسیم حقانی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی، گفت: «یک مرکز سوق و اداره ساخته شده است، آنان تیم‌های مختلف را ساخته اند. در تیم‌ها (گروه‌ها) کارمندان وزارت دولت در رسیدگی به حوادث و دیگر نهادها شامل استند.»

از سویی هم، شماری از باشنده‌گان پکتیکا می‌گویند که به سرپناه سخت نیاز دارند. این باشنده‌گان پکتیکا از نبود شفافیت در روند توزیع کمک‌ها انتقاد می‌کنند.

قدیر شاه، باشنده پکتیکا، گفت: «برای ما خانه ساخته شود، زمستان نزدیک است در خیمه نمی‌توانیم زنده‌گی کنیم.»

همزمان با این، پاکستان به آسیب دیده‌گان زمین لرزه اخیر در خوست و پکتیکا کمک فرستاد.

منصور احمد خان، سفیر پاکستان در کابل، در این باره گفته است: «محموله کمک‌های انسان دوستانه امروز که شامل دوصدو پنجاه تن مواد غذایی، کمپل، دارو و دیگر مواد می‌باشد، به نماینده افغانستان، مولوی شمس، مقام وزارت دولت در

امور رسیده گی به رویدادهای طبیعی، جان آقا، مولوی هژیر، یک مقام صحت عامه خوست، و قاری محیب، رییس اطلاعات و فرهنگ خوست، در بندر غلام خان تسلیم داده شد.»

در همین حال، وزارت خارجه هند نیز اعلام کرده است که هفتمین محموله کمک‌های پزشکی این کشور به افغانستان رسیده است.

بربنیاد آمارهای رسمی، هند تا کنون ۲۰ تُن مواد پزشکی در اختیار سازمان جهانی صحت و شفاخانه ایندرا گاندی در کابل قرارداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا