اقتصادجهان

گازپروم: قیمت گاز در اروپا می تواند بیش از ۴ هزار دلار باشد

میلر، رئیس شرکت انرژی روسیه گازپروم، پیش بینی هایی را درباره قیمت گاز طبیعی انجام داد. میلر گفت: “در اوج پاییز و زمستان، قیمت گاز طبیعی در اروپا ممکن است از ۴۰۰۰ دلار در هر هزار متر مکعب فراتر رود.” قیمت ها حدود ۳۰۰۰ دلار است.

آلکسی میلر، رئیس غول انرژی روسیه گازپروم، اظهار داشت که قیمت گاز طبیعی می تواند از ۴ هزار دلار فراتر رود.

میلر با بیان اینکه گازپروم تا سال جاری ۲۸۸.۱ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی تولید کرده است، گفت: در حالی که ۱۵۴.۷ میلیارد متر مکعب از این مقدار به بازار داخلی عرضه شد، ۸۲.۲ میلیارد متر مکعب به کشورهای خارج از کشورهای مشترک المنافع ارسال شد. ”

میلر با تاکید بر کاهش صادرات به بازارهای خارجی گفت: با وجود کاهش عرضه گاز به بازارهای خارجی، محاسبات ما نشان می دهد که نتایج مالی گازپروم در سال ۲۰۲۲ به طور قابل توجهی بیشتر از سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

میلر با اشاره به اینکه تغییرات قابل توجهی در بازار گاز طبیعی به وجود آمده است، گفت: همانطور که قبلاً گفته ایم، دلایل این امر تصمیمات و سیاست های تحریمی نادرست رگولاتورهای غربی است.

محموله های روسیه به چین افزایش می یابد

میلر با بیان اینکه قیمت گاز طبیعی در اروپا افزایش یافته است، گفت: “قیمت گاز طبیعی به طور مرتب بالای باند ۳۰۰۰ دلار در هر هزار متر مکعب است. در اوج دوره پاییز و زمستان (اروپا)، قیمت گاز طبیعی ممکن است بیش از ۴۰۰۰ دلار در هر هزار متر مکعب باشد.

میلر با اشاره به اینکه آسیا در تامین گاز طبیعی مایع (LNG) نیز با اروپا در رقابت است، گفت: اثرات فصلی نیز بر قیمت‌ها در آسیا فشار می‌آورد و می‌توان دید که مصرف بنزین به شدت افزایش یافته است. جالب تر از آن افزایش تقاضا برای هیزم است. همه تصمیم گرفته اند هیزم ذخیره کنند. هیچ کس به برنامه محیط زیست فکر نمی کند.

میلر افزود: صادرات گاز طبیعی روسیه به چین در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا