جهانخبر و گزارشسبک زندگیسلامتی

گرمای شدید در اروپا: هزاران نفر جان باختند

هزاران نفر در ماه گذشته به دلیل دمای شدید که دماسنج ها در برخی از کشورهای اروپایی ۴۵ درجه را مشاهده کردند، جان خود را از دست دادند.

بر اساس اخبار منتشر شده در سایت پولیتیکو اروپا، دمای هوا در سراسر قاره اروپا در ماه گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافت و در اواسط ژوئیه به ویژه در ۱۸ تا ۲۰ جولای به اوج خود رسید.

در انگلستان و آلمان، دمای هوا در ماه جولای به ۴۰ درجه رسید، در حالی که خشکسالی، آتش سوزی جنگل ها و آلودگی هوا در سراسر اروپا در همان دوره افزایش یافت.

در حالی که داده ها در اکثر کشورهای اروپایی حاکی از افزایش تعداد افرادی است که در اواسط ژوئیه جان خود را از دست داده اند، کارشناسان استدلال می کنند که این به دلیل درجه حرارت است. طبق اولین تشخیص ها در آلمان در هفته مورد بحث، ۳۰۰۰ نفر دیگر مرگ و میر نسبت به ۵ سال گذشته ثبت شده است، به استثنای موارد ناشی از کووید-۱۹. در انگلستان ۱۱۸۰ نفر در همین مدت جان باختند.

در اسپانیا و پرتغال که دماسنج ها ۴۵ درجه را نشان می دادند، مرگ و میر در اواسط ژوئیه به بالاترین میزان نسبت به سال های گذشته رسید.

در اواسط ماه جولای، ۲ هزار و ۷۰۰ مرگ در اسپانیا ثبت شد که کمترین میزان مرگ و میر در ۵ سال گذشته است و ۵۵۹ مورد مرگ و میر بیشتر در هلند، جایی که گرمای شدید، در مدت مشابه نسبت به سال های گذشته ثبت شده است. یک عامل خطر باشد.

از سوی دیگر، کارشناسان اشاره می کنند که موج گرمای شدید نتیجه تغییرات آب و هوایی است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا