اقتصادجهان

گوترش: جهان با یک بحران جهانی گرسنگی بی سابقه مواجه است

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد (سازمان ملل) گفت که جهان با یک بحران جهانی گرسنگی "بی سابقه" مواجه است.

گوترش با ارسال پیام ویدئویی به کنفرانس وزیران که تحت عنوان “پاسخ به چالش های متعدد برای امنیت غذایی جهانی” در آلمان برگزار شد، گفت: “ما با یک بحران بی سابقه جهانی گرسنگی روبرو هستیم. ما با یک بحران بی سابقه جهانی گرسنگی روبرو هستیم. مشکلاتی مانند همانطور که جنگ در اوکراین، وخامت شرایط آب و هوایی که برای سال‌ها پدیدار شده است، و همه‌گیری کووید-۱۹ در حال افزایش است. این وضعیت را پیچیده‌تر کرد..

دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه بدترین خشکسالی در سال های اخیر در منطقه شاخ آفریقا اتفاق افتاده است، تصریح کرد: اگر هم اکنون اقدامی صورت نگیرد، ممکن است وضعیت به فاجعه تبدیل شود. “بر اساس برنامه جهانی غذا، در دو سال گذشته، تعداد افرادی که از کمبود دسترسی به غذا در سراسر جهان رنج می برند بیش از دو برابر شده و به ۲۷۶ میلیون نفر رسیده است. خطر واقعی اعلام قحطی های متعدد در سال ۲۰۲۲ وجود دارد و سال ۲۰۲۳ می تواند گوترش گفت، بدتر باشید. ارزیابی خود را انجام داد.

ادغام تولید در روسیه در بازار جهانی

دبیرکل آنتونیو گوترش با بیان اینکه برای حل بحران غذایی که جهان را تهدید می کند، ضروری است که با وجود جنگ، مواد غذایی و کودهای تولید شده توسط روسیه را در بازارهای جهانی مجدداً ادغام کنیم، گفت: من به شدت با اوکراین در تماس هستم. ، فدراسیون روسیه، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگران در این مورد.

گوترش با اشاره به افزایش هزینه های کشاورزان گفت: “هزینه اصلی کشاورزان کود و انرژی است. قیمت کود در سال گذشته بیش از نصف و قیمت انرژی بیش از دو سوم افزایش یافت.”.

گوترش خاطرنشان کرد که بحث‌هایی که در این کنفرانس برگزار می‌شود می‌تواند فرصتی برای ثبات بازارهای جهانی مواد غذایی و مبارزه با نوسانات قیمت کالاها ایجاد کند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا