جهانخبر و گزارش

ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به پایین ترین حد در ۲۴ سال گذشته رسید

ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به سطح خود در سال ۱۹۹۸ سقوط کرد. دولت ژاپن گزارش داد که با “احتیاط زیاد” حرکات بازار را در برابر ین ژاپن که به کاهش ارزش خود در برابر دلار آمریکا ادامه می دهد، دنبال می کند.

ین ژاپن بیشترین ارزش خود را در ۲۴ سال گذشته در برابر دلار آمریکا از دست داده است. آخرین باری که در سپتامبر ۱۹۹۸ باند ۱۳۹ ین ژاپن را مشاهده کرد، امروز صبح یک دلار از سطح ۱۴۰ ین ژاپن عبور کرد.

سوزوکی شونیچی، وزیر دارایی ژاپن در یک کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با کاهش ارزش ین ژاپن گفت: «این تصور را دارم که نوسانات اخیر تا حدودی افزایش یافته است.

سوزوکی با هشدار به اینکه “نوسانات شدید و حرکت های نامنظم در نرخ ارز ممکن است تاثیر منفی بر ثبات اقتصادی و مالی داشته باشد”، بر حرکت احتمالی تاکید کرد.

سوزوکی با اشاره به اینکه دولت با “احتیاط زیاد” حرکات بازار پول را رصد می کند، گفت که در صورت لزوم در ارتباط با مقامات مالی سایر کشورها اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

“تغییر در حال افزایش است”

ماتسونو هیروکازو، دبیر ارشد کابینه، با بیان اینکه روند بازار به دقت رصد می شود، گفت: ثبات نرخ ارز در تناسب مستقیم با اصول اقتصادی مهم است.

ماتسونو با اشاره به اینکه نوسانات ناگهانی نامطلوب است، گفت: “تغییرپذیری در حال افزایش است و دولت تحولات بازار را از نزدیک و با فوریت بالا دنبال می کند.” از عبارات استفاده کرد

ین ضعیف ژاپن به عنوان یک “شمشیر دولبه” توصیف شده است. زیرا ضمن کمک به صادرکنندگان ژاپنی برای افزایش سود خارج از کشور، هزینه واردات انرژی و مواد خام را افزایش می دهد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا