جهانعکس

یورش اف بی آی به خانه ترامپ در فلوریدا

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که خانه او در فلوریدا مورد حمله اف بی آی قرار گرفته است. اعلام شد که این یورش مربوط به تحقیق در مورد اینکه آیا ترامپ در زمانی که رئیس جمهور آمریکا بود، اسناد دولتی مخفی را به خانه خود در فلوریدا برده است یا خیر. ترامپ که در زمان حمله در نیویورک بود، گفت: «چنین حمله‌ای فقط در کشورهای فاسد جهان سوم ممکن است اتفاق بیفتد».

خبر فوری! این اولین بار در ایالات متحده بود. ماموران فدرال خانه رئیس جمهور سابق آمریکا را تفتیش کردند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، این پیشرفت را در شبکه اجتماعی خود اعلام کرد.

ترامپ در متنی که به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده به اشتراک گذاشت، این تماس را دوران سیاهی برای ملت توصیف کرد. او گفت: “چنین حمله ای فقط در کشورهای جهان سوم اتفاق می افتد.”

ترامپ با ادعای اینکه ماموران خانه را محاصره کرده اند، «چپ رادیکال، سیستم قضایی را به سلاح تبدیل کردند» متهم کرد.

ترامپ با تاکید بر اینکه هیچ رئیس‌جمهوری آمریکا تاکنون چنین چیزی را تجربه نکرده است، گفت: دموکرات‌ها نمی‌خواهند من برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ نامزد شوم.

چرا خانه ترامپ چاپ شد؟

ترامپ با ادعای اینکه ماموران اف بی آی گاوصندوق اموال وی را شکستند، گفت: «پس از کار و همکاری با سازمان های دولتی مربوطه، این یورش اعلام نشده به خانه من ضروری و مناسب نیست».

آسوشیتدپرس به نقل از افراد مطلع، اعلام کرد که تماس FBI مربوط به تحقیقاتی در مورد اینکه آیا ترامپ در زمان حضورش در کاخ سفید به سوابق طبقه بندی شده در اقامتگاه فلوریدا دست یافته است یا خیر.

گفته می شود که ۱۵ جعبه اسنادی که ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود به آنها دسترسی داشت، هنوز بازگردانده نشده است.

به اشتراک گذاشته شد که قوانین فدرال حذف اسناد دولتی محرمانه را از مکان های مجاز تعیین شده توسط قانون ممنوع می کند.

مانند یک رسوایی “WATEGATE”.

از سوی دیگر، ترامپ این رویداد را به رسوایی «واترگیت» تشبیه کرد که در دوران ریاست جمهوری ریچارد نیکسون بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۴ رخ داد.

سوابق گم شده

در همین حال، در ماه فوریه، دیوید فریرو، آرشیودار، به قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اداره اسناد و آرشیو ملی با ترامپ درباره بازگرداندن ۱۵ جعبه پرونده تا سال ۲۰۲۱ در تماس است.

فریرو توضیح داد که در آن زمان آرشیو ملی هنوز در حال انجام فهرستی بود، اما برخی از جعبه‌ها حاوی مواردی بودند که «به عنوان اطلاعات طبقه‌بندی شده امنیت ملی علامت‌گذاری شده بودند».

ترامپ تأیید کرد که قبلاً با بازگرداندن برخی از فایل‌های ضبط‌شده به آرشیو موافقت کرده است و آن را «روندی معمولی و روتین» توصیف کرد. او همچنین ادعا کرد که “هیچ چیزی در آرشیو “پیدا نشد”.

یک منبع نزدیک به این موضوع در ماه آوریل گفت که وزارت دادگستری تحقیقاتی را در مراحل اولیه درباره سوابق ترامپ در ملک فلوریدا آغاز کرده است.

لارا ترامپ، عروس ترامپ، مدعی شد که رئیس جمهور سابق آمریکا تنها خاطراتی را دریافت کرده است که از نظر قانونی مجاز به دریافت آنها بوده است.

لارا ترامپ به فاکس نیوز گفت: «ببینید، همانطور که همه می‌دانند، پدرشوهرم دوست داشت اسنادی را که از کاخ سفید در اختیار داشت، مانند بریده‌های روزنامه و مجلات و عکس‌ها نگه دارد.

حامیان ترامپ ملاقات کردند

از سوی دیگر ده ها تن از حامیان ترامپ در نزدیکی مارآ لاگو تجمع کردند. ماشین های پلیس در خیابان پارک شده اند. در حالی که افسران پلیس ترافیک را هدایت می کردند و حامیان ترامپ را از درها دور می کردند، چراغ ها چشمک می زدند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا