جامعهفرهنگ و هنر

یونیسف: والدین افغان کودکان خود را برای مدرسه آماده کنند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل از والدین افغان در سراسر این کشور خواست تا کودکان خود را برای سال تحصیلی جدید آماده کنند.

همزمان با آغاز فصل بهار و در آستانه فرارسیدن سال جدید تحصیلی در افغانستان، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در توئیتی از والدین افغان در سراسر این کشور خواست تا کودکان خود را برای سال تحصیلی جدید آماده کنند.

یونیسف در توئیتی نوشت: «پیش از بازگشایی مدارس در سوم ماه حمل/فروردین، یونیسف افغانستان از والدین گرامی تقاضا می‌کند که همه کودکان واجد شرایط خود را برای سال آموزشی جدید در سراسر افغانستان آماده کنند.»

پیش از این نیز «عزیز احمد ریان» سخنگوی وزارت آموزش و پرورش طالبان اعلام کرده بود که با آغاز سال تحصیلی جدید تمام مدارس دخترانه و پسرانه از کلاس اول تا دوازدهم بازگشایی می‌شود.

ریان گفته بود که براساس طرح جدید، مدارس و کلاس‌های دخترانه و پسرانه از هم جدا شده، اساتید مرد در کلاس‌های پسرانه و اساتید زن نیز در کلاس‌های دخترانه تدریس خواهند کرد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش طالبان همچنین درباره تغییر محتوای آموزشی گفته بود که در موضوعات مربوط به علوم هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد، اما درصورتیکه محتوای مضامین اجتماعی در تضاد با ارزش‌های دینی و ملی باشد، تغییرات جزئی در آن‌ها اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا