یک عضو پوسی‌رایت در پی "مسمومیت عمدی" به برلین منتقل شد

کوکچه پرس39 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۷ - ۳:۴۶ بعد از ظهر

یک عضو پوسی‌رایت در پی "مسمومیت عمدی" به برلین منتقل شد پیوتر ورسیلوف، کنشگر گروه اعتراضی “پوسی‌رایت” برای درمان در بیمارستانی در پایتخت آلمان به سر می‌برد. اعضای گروه می‌گویند عضو مسموم‌شده هدف حمله هدفمند بوده است. ورسیلوف در فینال جام جهانی به داخل زمین دوید.پزشکان آلمانی قرار است تشخیص دهند که یک عضو گروه پانک-راک "پوسی‌رایِت" به عمد مسموم شده یا نه. پیش از این نشریه "بیلد" آلمان گزارش کرده بود که پیوتر ورسیلوف در ساعات پایانی روز شنبه ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) با هواپیمای آمبولانس در برلین فرود آمده است.

یک سخنگوی فرودگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان تأیید کرده که ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه شنبه هواپیمایی آمبولانس از مسکو در برلین به زمین نشسته است.

نادژدا تولوکونیکووا، شریک زندگی پیشین ورسیلوف در توییتر چند عکس و یک ویدیو منتشر کرده که ظاهرا در هنگام ورود ورسیلوف به فرودگاه برلین ضبط شده‌اند.

ورسیلوف در دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه (نیمه ژوئن) به همراه سه کنشگر دیگر گروه اعتراضی "پوسی‌رایت" با یونیفورم به داخل زمین بازی دویدند تا به خشونت پلیس اعتراض کنند. آنها به همین خاطر به حبس محکوم شدند.

ورسیلوف روز پنجشنبه به بیمارستانی در مسکو منتقل شده بود. اعضای "پوسی‌رایت" گمان می‌کنند که او را به عمد مسموم کرده‌اند و اکنون زندگی‌اش در خطر است.

ورسیلوف از دو روز پیش و بعد از یک جلسه دادگاه دیگر تقریبا نمی‌توانست ببیند، حرف بزند یا حرکت کند. او هشیاری خود را هم از دست داده بود. به گزارش رسانه‌ها، پزشکان در خون ورسیلوف مقدار زیادی داروهای روانگردان یافته‌اند.

نشریه "بیلد" آلمان به نقل از تولوکونیکووا نوشته که یار پیشین او را به عمد مسموم کرده‌اند تا ترس ایجاد کنند یا حتی او را بکشند.

ورونیکا نیکولشینا، دوست‌دختر کنونی ورسیلوف، روز شنبه به نشریه اینترنتی "مدوسا" گفته بود که یک دوستِ پدر ورسیلوف پیشنهاد کرده که درمان خارج از روسیه ادامه یابد. این فرد در کلینیکی در برلین کار می‌کند.

دوست‌دختر ورسیلوف گفته بود که او و مادر ورسیلوف می‌خواهند ورسیلوف را به برلین همراهی کرده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

گروه فمینیستی "پوسی‌رایت" به دلیل اعتراض‌های غیرعادی به فساد و خودسری دستگاه‌های قضایی در کشورهای مختلف مشهور شد. این گروه همچنین از منتقدان سرسخت سیاست‌های مسکو است.

تولوکونیکووا که از ورسیلوف یک دختر دارد، در سال ۲۰۱۲ به همراه دو عضو دیگر گروه به دلیل برگزاری یک "نیایش پانکی" در کلیسایی در مسکو دستگیر شد. او به اتهام "خرابکاری برآمده از نفرتِ مذهبی" به حبس محکوم شد. تولوکونیکووا در پایان سال ۲۰۱۳ آزاد شد. منبع: دویچه وله فارسی یک عضو پوسی‌رایت در پی "مسمومیت عمدی" به برلین منتقل شد

۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۳۹۷-۰۶-۲۵
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس