خبر و گزارشسلامتی

۱۲۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در افغانستان شناسایی شد

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرد که با اضافه شدن ۱۲۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد این بیماران در کشور، به ۵۷ هزار و ۴۹۲ تن افزایش یافته است.

 وزارت صحت عامه افغانستان روز گذشته اعلام کرد که ویروس کرونای انگلیسی در این کشور چرخیده است.
این وزارت خانه در ادامه افزوده که در شبانه روز گذشته، دو هزار و ۳۵۱ نمونه مشکوک ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های این وزارت در سراسر این کشور، تست شده که نتیجه آزمایش ۱۲۸ تن مثبت بوده است.
وزارت صحت عامه اعلام کرد که با اضافه شدن این تعداد بیمار جدید، شمار مجموعی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در سراسر کشور، به ۵۷ هزار و ۴۹۲ تن رسیده است.
هم‌چنین وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته، سه بیمار مبتلا به کرونا فوت کرده و اکنون، شمار فوتی‌های ناشی از این بیماری در کشور، دو هزار و ۵۳۲ تن رسیده است.
این وزارت اضافه کرده که در شبانه روز گذشته، هشت بیمار مبتلا به کرونا در کشور بهبود یافته و اکنون شمار بهبودیافتگان به ۵۲ هزار و ۱۳ تن رسیده است.

شروع موج سوم کرونا در افغانستان

آمار رسمی شیوع ویروس کرونا در افغانستان برای سومین دور افزایش یافته است. مسئولان بهداشت می‌گویند که اکنون موج سوم کرونا در افغانستان آغاز شده است.
ترس و نگرانی از کرونا در میان بیشتر شهروندان افغانستان وجود ندارد. کمتر کسی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا از ماسک استفاده می‌کنند و از شرکت در تجمعات خودداری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا