۵۰ میلیارد دلار خسارت به صنایع آلمان در اثر سرقت و جاسوسی دیجیتال

کوکچه پرس57 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۲ سنبله ۱۳۹۷ - ۹:۱۵ بعد از ظهر

۵۰ میلیارد دلار خسارت به صنایع آلمان در اثر سرقت و جاسوسی دیجیتال خرابکاری، سرقت اطلاعات و جاسوسی دیجیتال ۴۳ میلیارد یورو به صنایع آلمان خسارت وارد کرده است. در طول دو سال گذشته از هر ۱۰ شرکت صنعتی، هفت شرکت مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند.بر اساس تحقیقات اتحادیه دیجیتال آلمانی "بیت‌کوم" (Bitkom)، در طول دو سال گذشته از هر ۱۰ شرکت صنعتی آلمان، هفت شرکت قربانی حملات خرابکارانه، سرقت اطلاعات و جاسوسی دیجیتال بوده‌اند. در اثر این حملات در مجموع ۴۳ میلیارد یورو (برابر با ۵۰ میلیارد دلار) خسارت به صنایع آلمان وارد آمده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، توماس هالدن‌وانگ، معاون رئیس سازمان امنیت و اطلاعات داخلی آلمان، گفته است "اینکه به طور عمده شرکت‌های کوچک و متوسط صنعتی هدف این حملات قرار گرفته‌اند، به‌ویژه هشداردهنده است".

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این مسئول ارشد اداره فدرال امنیت آلمان به شرکت‌های آلمانی توصیه کرده است که روی آموزش همکاران خود بیشتر سرمایه‌گذاری کنند؛ امری که در ۴۱ درصد شرکت‌ها صورت نمی‌گیرد.

سهل‌انگاری در حوزه امنیت دیجیتال

آخیم برگ، رئیس اتحادیه دیجیتال "بیت‌کوم"، با اشاره به نظرسنجی از ۵۰۳ مدیرعامل و مسئول امنیتی شرکت‌های صنعتی می‌گوید که صنایع آلمان به دلیل پیشتازی در سطح جهانی، به ویژه برای تبهکاران جذابیت دارند.

او می‌افزاید: «کسی که در حوزه امنیت دیجیتال سرمایه‌گذاری نمی‌کند، سهل‌انگارانه عمل کرده و شرکت خود را به مخاطره انداخته است.»

آخیم برگ درباره سرقت دیجیتال می‌‌گوید: «در طول دو سال گذشته در یک سوم شرکت‌ها دستگاه‌های کامپیوتری یا ارتباطات دیجیتال به سرقت رفته‌اند.»

سرقت انبوه دانش و اطلاعات فن‌آوری

هالدن‌وانگ، مسئول ارشد سرویس مخفی داخلی آلمان، در این رابطه می‌گوید که تقریبا در یک چهارم شرکت‌ها داده‌های دیجیتال حساس به سرقت رفته‌اند و انتقال اطلاعات و داده‌های فن‌آوری و دانش به صورت غیرقانونی یا خرابکاری اقتصادی "نه تنها جزو موردهای استثنایی نبوده، بلکه به صورت انبوه رخ داده‌اند".

در نیمی از شرکت‌های صنعتی داده‌های ارتباطات مانند ایمیل به سرقت رفته‌اند. در مورد یک پنجم شرکت‌ها، اطلاعات مشتریان و اطلاعات مالی هدف حملات دیجیتال قرار گرفته‌اند.

از هر ۱۰ شرکت، امتیازات اکتشافی و نتایج پژوهشی یک شرکت به سرقت رفته و به دست افراد تبهکار افتاده است.

یوآخیم برگ می‌گوید، بسیاری شرکت‌ها مسئله‌ی امنیت دیجیتال را هنوز خیلی دست‌کم می‌گیرند، زیرا این شرکت‌ها از دانش لازم در این زمینه برخورد نیستند. او تأکید می‌کند که "اولین و مهم‌ترین گام در شرکت‌های صنعتی این است که امنیت دیجیتال را به موضوع اصلی ارتقا دهند".

اخیرا نیز دیتر کمپ، رئیس اتحادیه کارفرمایان آلمان، نسبت به ریسک‌هایی در این زمینه هشدار داده است. از نظر او، به ویژه شرکت‌های کوچک و متوسط صنعتی می‌توانند در اثر این سهل‌انگاری موجودیت خود را به خطر اندازند؛ و به همین دلیل باید خود را در برابر تبهکاری اقتصادی بهتر مجهز کنند. منبع: دویچه وله فارسی ۵۰ میلیارد دلار خسارت به صنایع آلمان در اثر سرقت و جاسوسی دیجیتال

۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۱۳۹۷-۰۶-۲۲
لغو پاسخ
0 comments

Sorry Comments are closed

کوکچه پرس