جهان

واکنش مقامات انقره پیرامون هشدار سفر اتباع خارجی به ترکیه

تانجو بیلگیچ سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در خصوص هشدارهای سفر اسرائیل به اتباع خود در ترکیه گفت: «تمام تدابیر امنیتی لازم توسط مقامات ذیربط در چارچوب سازوکارهای همکاری ما در زمینه مبارزه با تروریسم اتخاذ می‌شود». .

تانجو بیلگیچ، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای درباره اخطارهای سفر اسرائیل برای شهروندانش در ترکیه بیان کرد.

بیلگیچ با یادآوری اینکه اسرائیل در روزهای اخیر شاهد هشدارهای مسافرتی به شهروندان خود در ترکیه بوده است، گفت: “تصور می‌شود که هشدارهای فوق به تحولات و انگیزه‌های مختلف بین‌المللی مرتبط باشد. در واقع، تمام اقدامات امنیتی لازم توسط مقامات ذیربط ما در داخل ترکیه در  چارچوب مکانیسم های همکاری ما در زمینه مبارزه با تروریسم انجام می‌شود.”

بیلگیچ با تاکید بر اینکه ترکیه کشوری امن است و با عملیات داخلی و فرامرزی به مبارزه با تروریسم به مؤثرترین شکل ادامه می دهد، خاطرنشان کرد: نتایج موفقیت آمیز به دست آمده در مبارزه با تروریسم به وضوح قابل مشاهده است.

بیلگیچ ادامه داد:

وی افزود: در این شرایط کشور ما در حالی که به مبارزه با تروریسم بدون قائل شدن هیچ گونه تمایزی بین سازمان های تروریستی ادامه می دهد، به امنیت جامعه بین المللی نیز کمک می کند و در واقع این موضوع مورد توجه جامعه جهانی است.

اسرائیل هشدار داد

روز گذشته، یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل گفت: “در حال حاضر تهدید واقعی برای اسرائیلی هایی که به تعطیلات می روند وجود دارد. این ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.” او گفت که شهروندان اسرائیلی ممکن است ربوده یا کشته شوند.

لاپید خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: «اگر قصد سفر به استانبول را دارید آن را لغو کنید» و از شهروندانش در ترکیه خواست که به استانبول بازگردند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا