جهان

کمیسیون اتحادیه اروپا هفته آینده نظر خود را در مورد درخواست عضویت اوکراین ارائه خواهد کرد

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا (EU) گفت که آنها نظرات خود را در مورد درخواست عضویت اوکراین هفته آینده اعلام خواهند کرد.

فون در لاین در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که پس از دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در کیف برگزار شد، صحبت کرد.

فون در لاین با اشاره به دیدارهای خود با زلنسکی و دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین، خاطرنشان کرد که به لطف این مذاکرات، آنها این فرصت را خواهند داشت تا ارزیابی های خود را تا پایان هفته آینده نهایی کنند.

فون در لاین یادآور شد که به عنوان کمیسیون اتحادیه اروپا، آنها توصیه های خود را در مورد درخواست اوکراین به کشورهای عضو خواهند رساند، “راه اتحادیه اروپا روشن است. ما از تلاش و عزم اوکراین در این روند قدردانی می کنیم.” گفت.

فون در لاین با اشاره به اینکه در مورد بازسازی اوکراین نیز با زلنسکی گفتگو کردند، اظهار داشت که اوکراین در این زمینه از حمایت بزرگ کشورهای اتحادیه اروپا و سازمان های بین المللی برخوردار خواهد شد و شفافیت و پاسخگویی در این زمینه مهم است.

پس از اعلام نظر کمیسیون اتحادیه اروپا در مورد روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا در هفته آینده، انتظار می‌رود رهبران کشورهای اتحادیه اروپا این اولین نظر و توصیه را در نشست سران در ۲۳ تا ۲۴ ژوئن مورد بحث و بررسی قرار دهند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا