جهان

زلنسکی: چاره ای جز ادامه و آزادسازی تمامی سرزمین های خود نداریم

زلنسکی رهبر اوکراین خط مقدم جنگ با روسیه را بیش از 2500 کیلومتر عنوان کرد و گفت که چاره ای جز ادامه و آزادسازی تمامی سرزمین های خود ندارند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که به مبارزه برای آزادی تمامی سرزمین های اشغال شده توسط روسیه در کشورش ادامه خواهند داد.
زلنسکی در پستی در تلگرام خود به ارزیابی ۱۱۰ روز جنگ پرداخت و خاطرنشان کرد که نیروهای مسلح اوکراین امروز عملیات موفقی را در منطقه دونباس انجام دادند.

زلنسکی با بیان اینکه در آن ۱۱۰ روز کنترل مناطق جنوبی کشور را دوباره به دست گرفتند و بیشتر منطقه خارکف را از دست دشمن آزاد کردند، گفت: به طور کلی بیش از هزار شهرک آزاد شد، حملات مهاجمان در جنوب. اوکراین متوقف شدند.” گفت.

“یکی از وحشیانه ترین نبردها در اروپا و برای اروپا”

از سوی دیگر، زلنسکی با بیان اینکه سربازان اوکراینی خسارات زیادی به نیروهای روسی در دونباس وارد کردند، گفت: نبردهای دونباس قطعا به عنوان یکی از وحشیانه ترین نبردهای سازماندهی شده در اروپا و اروپا در تاریخ ثبت خواهد شد.

زلنسکی با بیان اینکه برای پایان دادن به جنگ جاری در کشورشان به سلاح های قدرتمند و مدرن نیاز دارند، گفت:

و هر روز توجه شرکای خود را جلب می کنیم که فقط مقدار کافی توپخانه مدرن به اوکراین برتری می دهد و در نهایت به حمله روسیه در دونباس اوکراین پایان می دهد.

زلنسکی با تاکید بر اینکه بسیاری از غیرنظامیان و کودکان در جنگ جاری جان خود را از دست دادند، گفت: هزینه این جنگ برای اوکراین بسیار سنگین و وحشتناک است.

زلنسکی با اشاره به اینکه خط مقدم اوکراین در جنگ با روسیه از ۲۵۰۰ کیلومتر فراتر رفته است، تاکید کرد: آنها چاره ای جز ادامه و آزادسازی تمام سرزمین های خود ندارند و متجاوزان را از سرزمین های خود بیرون خواهند کرد.

کریمه سرزمینی برای صلح روسیه نیست

زلنسکی تصریح کرد که برای آزادسازی تمام سرزمین‌های اشغال شده و ضمیمه شده توسط روسیه به تلاش خود ادامه می‌دهند و به مردم ساکن در این سرزمین‌ها باید اطلاعات دقیقی در مورد جنگ جاری در سایر مناطق اوکراین داده شود و ما آن را نیز آزاد خواهیم کرد. پرچم اوکراین دوباره بر فراز یالتا، سوداک، ژانکوی و یوپاتوریا به اهتزاز در خواهد آمد و هر مقام روسی که زمین های ارزشمند کریمه را تصرف کرده است باید در نظر داشته باشد که این سرزمینی نیست که بتوانند در آن آرامش پیدا کنند. اظهاراتی کرد.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا