جهان

هشدار به دلیل گرمای شدید در فرانسه

به دلیل دمای شدید بیش از 40 درجه در بسیاری از مناطق فرانسه، 12 شهر در حالت هشدار قرمز و هشدار نارنجی در 25 شهر اعلام شده است.

در حالی که پیش بینی می شود دمای هوا در فرانسه به بالای ۴۰ درجه برسد، شهرداری متروپولیتن پاریس اعلام کرد که پارک ها و باغ های این شهر در برابر موج گرمای شدید تا نیمه های شب باز خواهند بود.

در حالی که دستگاه‌هایی که آب گوارا می‌پاشند در میادین شهر پاریس قرار می‌گیرند که در فهرست شهرهای دارای هشدار نارنجی توسط اداره کل هواشناسی قرار دارد، دولت شماره تلفن ویژه‌ای را برای تماس در صورت بروز خطر در خدمت قرار داده است.

شهرداری پاریس نیز فواره های موجود در تمامی نقاط آب شرب شهر را در خدمت ساکنان قرار داد.

در حالی که ۱۲ شهر به دلیل گرمای شدید پیش بینی شده در فرانسه در هشدار قرمز اعلام شده بودند، در ۲۵ شهر زنگ هشدار نارنجی اعلام شد، مردم پاریس به دلیل افزایش دمای هوا برای خنک شدن به کنار استخر و رودخانه سن روبروی برج ایفل هجوم آوردند.

وزارت آموزش ملی فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه در استان‌هایی که در حالت هشدار قرمز هستند، مجبور به رفتن به مدرسه نیستند.

با این حال، دولت اعلام کرد که بسته کمکی ۵۰۰ میلیون یورویی برای دولت های محلی آماده شده است تا اقدامات احتیاطی در برابر گرمای شدید را انجام دهند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا