افغانستان

اوکراین باید تشویق شود تا به صلح تن دهد

نشریه امریکایی نشنل اینترست در شماره جدید خود، بر لزوم قانع نمودن اوکراین از سوی واشنگتن، برای رسیدن به توافق دیپلماتیک با روسیه تاکید کرد.

نشنل اینترست در گزارشی نوشت، واشنگتن و همپیمانانش باید مقامات اوکراین را به موافقت با راهکار دیپلماتیک با روسیه قانع کنند و اگر آنها با این مساله مخالفت کردند باید کمک‌ های تسلیحاتی به کییف قطع شود.

در این یاد داشت مشترکی که از سوی استیون سایمون و جاناتان استیونسون دو عضو سابق شورای امنیت ملی امریکا نوشته شده، آمده است، از این پس کمک‌ های تسلیحاتی به اوکراین باید پیش زمینه ‌یی برای فراهم ساختن راهکار دیپلماتیک جهت خروج از جنگ باشد.

نشنل اینترست در ادامه نوشت، امریکا و ناتو باید برای اوکراین توضیح دهند که در صورت ایجاد یک فرصت برای رسیدن به توافق درباره پایان جنگ از راهکار دیپلماتیک، انتظار دارند که کییف از این فرصت استفاده کند، در غیر این صورت ممکن است که کانال‌ های کمک تسلیحاتی به اوکراین را قطع کنند.

در ادامه این یاد داشت آمده است، البته در صورتی که روسیه با مذاکرات درباره پایان جنگ موافقت نکند، در آن زمان می‌ توان کمک‌ های تسلیحاتی به اوکراین را افزایش داد.

نشنل اینترست در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر واشنگتن و شرکای اروپایی اش برای ایجاد فرصت ‌های دیپلماتیک در ارتباط با جنگ اوکراین، عنوان کرد، امریکا در برقراری آتش بست های این چنینی با تجربه است و در شرایط کنونی اجماع همه طرف ها بر این مساله قرار دارد که جنگ اوکراین باید با مذاکرات و توافقی نظیر توافق مینسک پایان یابد.

منبع: خبرگزاری کوکچه

دکمه بازگشت به بالا