جهانسبک زندگی

همسر ملکه انگلیس در 99 سالگی درگذشت

کاخ باکینگهام از مرگ «شاهزاده فیلیپ» همسر ۹۹ ساله ملکه انگلیس خبر داد. او پیش از مرگش بیمار بود و مدتی را در بیمارستان سپری کرد.

کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، افزود او امروز صبح در کاخ ویندسور فوت کرد و اطلاعیه‌های بعدی در این خصوص اعلام خواهد شد.

این کاخ اواسط اسفند اعلام کرده بود شاهزاده فیلیپ برای ادامه درمان یک عفونت به بیمارستان دیگری در لندن منتقل شد.

کاخ باکینگهام در آن زمان گفته بود که علاوه بر درمان برای یک عفونت نامشخص، شاهزاده فیلیپ برای یک بیماری قلبی آزمایش می‌دهد.

رسانه‌های انگلیسی همچنین آذرماه سال گذشته گزارش داده بودند شاهزاده فیلیپ به همراه ملکه الیزابت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. یک منبع که اشاره‌ای به نامش نشد، گفته بود شاهزاده «برای مدت کوتاهی ناخوش بوده و به همین دلیل با پزشک تماس حاصل شده است.»

فیلیپ دسامبر سال ۲۰۱۹ (آذرماه سال ۱۳۹۸) هم به دلیل عارضه‌ای که کاخ باکینگهام آن را فاش نکرد به مدت چهار شب در بیمارستان بستری شد. برخی رسانه‌ها در آن زمان گزارش دادند دلیل بستری شدن او آنفولانزا بوده است.

شاهزاده فیلیپ، سال ۲۰۱۷ اعلام بازنشستگی کرد و بعد از آن به ندرت در محافل عمومی ظاهر می‌شد.

شاهزاده فیلیپ همسر ۹۹ ساله ملکه انگلیس و مشهور به دوک ادینبرو، پس از چندین ماه مبارزه با عارضه قلبی روز جمعه درگذشت. کاخ سلطنتی باکینگهام انگلیس با صدور بیانیه‌ای این خبر را تائید و اعلام کرد که نامبرده هنگام فوت در قصر ویندزور به سر می‌برد.

اجل این بار به فیلیپ کهنسال امان نداد!

وی در سال ۱۹۲۱ در شهر کورفو یکی از شهرهای کشور یونان متولد شده بود. لقب رسمی او پیش از ازدواج با ملکه بریتانیا شاهزاده فیلیپ یونان و دانمارک (به انگلیسی: Prince Philip of Greece and Denmark) بود و بعد از ازدواج با الیزابت لقب دوک ادینبورو به وی اعطا شد.

مرگ پرنس فیلیپ با وجود سن بالای او تا حدودی غافلگیر کننده بود چرا که در یک سال اخیر چند بار خبر بیماری و بستری شدن او در بیمارستان منتشر می شد و اندکی بعد نیز وی بهبود می یافت و از بیمارستان مرخص می شد. این بار نیز با توجه به خبر روزنامه تلگراف مبنی بر این که شاهزاده فیلیپ با خودرو به بیمارستان رفته و بدون کمک گرفتن از دیگران به سمت بخش پذیرش رفته است، انتظار می رفت وی به سرعت از بیمارستان مرخص شود اما به صورت ناگهانی خبر درگذشت او منتشر شد.

یورو نیوز گزارش کرده است که مراسم خاکسپاری دوک ادیبنورو بر اساس وصیت شخص وی بدون تشریفات معمول خاندان سلطنتی برگزار می شود.

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهور غنی بخاطر درگذشت شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه الیزابت دوم

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهور غنی بخاطر درگذشت شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه الیزابت دوم

با تاسف خبر درگذشت شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه الیزابت دوم را دریافت کردم.

شاهزاده فیلیپ از شخصیت های مهم خانواده سلطنتی بریتانیا بود که خدمات شایان را به وطن و مردمش به ویژه در زمینه حمایت از ورزشکاران و جوانان انجام داد و مردم آن کشور کارکردهای وی را همیشه در خاطر خواهند داشت.

من در حالیکه در این غم بزرگ خانواده سلطنتی و مردم بریتانیا خود را شریک می دانم، بدینوسیله به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به ملکه الیزابت دوم و مردم آن کشور ابراز می کنم.

ازدواج فیلیپ با ملکه الیزابت ۵ سال قبل از آن اتفاق افتاد که الیزابت رسما عنوان ملکه انگلیس را از آن خود کند. حاصل این ازدواج ۴ فرزند است و فیلیپ ۸ نوه و ۱۰ نتیجه خود را نیز دیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا