افغانستانجهان

مردی که قصد داشت توله های شیر را بدزدد با ضرب و شتم کشته شد

مقامات غنا تحقیقاتی را در مورد مرگ یکی از بازدیدکنندگان باغ وحشی در آکرا، پایتخت این کشور پس از تکه تکه شدن توسط یک شیر آغاز کردند. مقامات حیات وحش گمان می کنند که این مرد ممکن است قصد سرقت دو توله شیر سفید کمیاب را که در نوامبر گذشته متولد شده بودند، داشته باشد.

در غنا، یک شیر در باغ وحشی در آکرا پایتخت، مردی را که داخل قفسش افتاده بود کشت.

اما گفته شد که جسد این مرد از باغ وحش گرفته شده و به سردخانه محلی منتقل شده است. باغ وحش آکرا به طور موقت به روی عموم بسته شده است. تحقیقات پلیس برای تعیین انگیزه این مرد و شرایط مربوط به این حمله آغاز شد.

از سوی دیگر گزارش شده است که یک شیر، یک شیر و دو توله سفیدشان در قفس بودند که این حادثه رخ داد و مرد مقابل حیوانات از حصار بالا رفت.

Benito Owusu Bio، معاون وزیر زمین و منابع طبیعی غنا گفت: “شیرها توله هایی دارند، بنابراین اگر خیلی نزدیک شوید ممکن است احساس کنند که در تلاش برای به دست آوردن بچه آنها هستید. ما از مردم می خواهیم که از چنین رفتارهایی دست بکشند.”

مقامات همچنین گفتند که مهاجم قبل از بالا رفتن از حصار ۲۰ متری دیگر برای ورود به منطقه ای که شیرها در آن بودند، از یک حصار ۱۰ متری دیگر بالا رفت.

درباره شیرهای سفید

از سوی دیگر، توله‌هایی که پس از جفت‌گیری با شیر و نر با ویژگی‌های مغلوب به نام لوسیسم متولد شدند، بر خلاف آلبینیسم، در کانون توجه بازدیدکنندگان باغ‌وحش قرار گرفتند. طبق گفته انجمن جهانی حفاظت از شیر سفید، تنها به اندازه کافی شیر سفید در حیات وحش وجود دارد که بتوان از یک طرف آن را یافت. همچنین شیرها به ندرت در طبیعت در غنا یافت می شوند. با این حال، محققان می گویند که ممکن است جمعیت کوچکی از شیرها در پارک ملی North Mole و اطراف آن یافت شوند.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا