کارگران راه آهن بریتانیا دوباره اعتصاب کردند

کارگران راه‌آهن که مدعی بودند حقوقشان در برابر افزایش هزینه‌های زندگی در انگلیس ناکافی است، اعلام کردند که در ماه سپتامبر دوباره اعتصاب خواهند کرد.

در بریتانیا، کارگرانی که استدلال می‌کنند دستمزدهایشان در مواجهه با تورم رکوردشکنی و افزایش هزینه‌های زندگی ناکافی است، همچنان در سراسر کشور به اعتصاب ادامه می‌دهند. در حالی که بسیاری از کارگران از مشاغل مختلف مانند کارگران راه‌آهن، کارکنان پست، رانندگان اتوبوس، کارگران نظافت، کارگران خطوط هوایی در ماه‌های ژوئیه و آگوست به شرایط کاری اعتراض کردند، اتحادیه‌های TSSA و ASLEF اعلام کردند که کارگران راه‌آهن در ماه سپتامبر اعتصاب‌های جدیدی برگزار خواهند کرد.

اتحادیه‌های TSSA و ASLEF گفتند کارگران حداقل ۱۲ شرکت راه‌آهن فعال در بریتانیا به دستمزدهای پایین، اخراج و شرایط بد کاری اعتراض خواهند کرد. اوایل این هفته، اتحادیه TSSA اعلام کرد که کارگران شرکت قطار ۹ از ظهر ۲۶ سپتامبر به اعتصاب ۲۴ ساعته خواهند پیوست. امروز اتحادیه ASLEF اعلام کرد که کارکنان شرکت راه آهن ۱۲ در ۲۴ شهریور اعتصاب خواهند کرد.

ASLEF اعلام کرد که کارگران آوانتی وست کوست، چیلترن راه آهن، کراس کانتری، آنگلیای بزرگ، راه آهن بزرگ غربی، قطار هلند، LNER، زمینی لندن، قطارهای شمالی، جنوب شرقی، ترانس پنین اکسپرس و قطارهای وست میدلندز در اعتصاب شرکت خواهند کرد. ۱۵ سپتامبر.

دبیر کل اتحادیه ASLEF، میک ویلان، اظهار داشت که کارگران نمی‌خواهند اعتصاب کنند، اما شرکت‌های قطار کارگران را به سمت آن هدایت می‌کنند. ویلین گفت: “ما متأسفیم که مسافران بار دیگر ناراحت می شوند. اما شرکت های قطار دست ما را فشار داده اند. آنها خواهان کاهش دستمزد در زمان واقعی از رانندگان قطار هستند. برای کمک به شرکت هایی که سودهای کلان به دست می آورند و به مدیران ارشد خود حقوق هنگفتی می پردازند. پاداش ها با افزایش هزینه های زندگی اعضای ما مطابقت دارد.

در آغاز تابستان، اعتصاب اتحادیه ملی کارگران راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل (RMT) به بزرگترین اقدام ریلی بریتانیا در ۳۰ سال گذشته تبدیل شد. پیش از این، در نتیجه اعتصابات گسترده کارگران راه آهن در ۳۰ ژوئیه و ۱۳ اوت، اختلالات و لغو خدمات قطار در سراسر کشور رخ داده بود. شرکت‌های راه‌آهن مختلف در ماه‌های ژوئیه و آگوست به اعتصاب‌های خود ادامه دادند.

از سوی دیگر، بر اساس گزارش اداره ملی آمار (ONS)، بالاترین سطح تورم در ۴۰ سال گذشته در بریتانیا از سال ۱۹۸۲ به ثبت رسیده است و نرخ تورم در ماه جولای به ۱۰.۱ درصد افزایش یافته است.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا