جهان

بلژیکی‌ها برای خرید سوخت ارزان‌تر برای خودروهای خود به فرانسه می‌روند

با توجه به تفاوت ۳۰ تا ۵۰ سنت در هر لیتر قیمت سوخت بین بلژیک و فرانسه، بلژیکی ها سوخت خودروهای خود را از فرانسه خریداری می کنند. جایگاه ها در بلژیک از عدم توانایی در فروش سوخت شکایت دارند.

بر اساس اخبار منتشر شده در مطبوعات بلژیک، قیمت بالای بنزین و گازوئیل باعث می شود تا شهروندان این محصولات را از کشورهای دیگر تهیه کنند.

همزمان با افزایش تخفیف قیمت سوخت، بنزین و گازوئیل بین این کشور و همسایه اش بلژیک، دولت فرانسه ۳۰ سنت افزایش یافت. با اعمال کمپین های تخفیف اضافی توسط برخی از پمپ بنزین ها در فرانسه، این تفاوت به ۵۰ سنت می رسد.

بلژیکی ها ۱۲ تا ۲۰ یورو کمتر برای مخزن سوخت می پردازند

به همین دلیل، بلژیکی هایی که در مناطق نزدیک به مرز زندگی می کنند، با خرید سوخت خودروهای خود از فرانسه، در هزینه های خود صرفه جویی می کنند.

یک بلژیکی که حدود ۴۰ لیتر سوخت در وسیله نقلیه خود خریداری می کند، حدود ۱۲ تا ۲۰ یورو کمتر از کشور خود برای این محصول پرداخت می کند.

مخصوصاً از مناطق ۵۰ کیلومتری مرز برای خرید سوخت به فرانسه می روند.

سوخت اضافی توسط ژاکت خریداری می شود

به منظور صرفه جویی بیشتر، برخی از بلژیکی ها پس از پر کردن وسایل نقلیه خود، سطل هایی را که با خود می برند پر می کنند.

طبق قوانین جاری خودرو مجاز است با حداکثر ۱۰ لیتر سوخت خارج از باک خود از مرز عبور کند. با این حال، از آنجایی که این وضعیت در مرز بین دو کشور بررسی نمی‌شود، بسیاری از بلژیکی‌ها سوخت را بالاتر از حد مجاز در درام می‌آورند.

این وضعیت همچنین واکنش جایگاه های سوخت در مناطق نزدیک به مرز فرانسه را در بلژیک به همراه دارد.

از سوی دیگر جایگاه ها در بلژیک از عدم توانایی در فروش سوخت گلایه دارند.

در حال حاضر قیمت لیتر بنزین در بلژیک ۱.۷۲ یورو و قیمت لیتر گازوئیل ۲.۰۷ یورو است.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا