جهان

زلنسکی: روسیه برای حمله انرژی به اروپا آماده می شود

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، پس از آن که گازپروم به‌دلیل «نشتی» به طور کامل عرضه گاز نورد استریم ۱ به اروپا را متوقف کرد، بیانیه‌ای صادر کرد.

زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنرانی خود در ارزیابی تصمیم گازپروم برای تعلیق عرضه گفت که روسیه در زمستان امسال تلاش خواهد کرد زندگی عادی هر اروپایی را از بین ببرد.

“این روزها روسیه در تلاش است تا فشار انرژی بر اروپا را بیشتر کند. پمپاژ گاز از طریق خط لوله نورد استریم کاملاً متوقف شده است. چرا آنها این کار را می کنند؟ روسیه می خواهد زندگی عادی هر اروپایی را از بین ببرد. می خواهد تضعیف و ارعاب کند. زلنسکی گفت: “وقتی روسیه نمی تواند این کار را با قدرت تسلیحات متعارف انجام دهد، این کار را با قدرت تسلیحات انرژی انجام می دهد. جایی که نمی تواند با موشک حمله کند، سعی می کند با فقر و فقر حمله کند. هرج و مرج سیاسی. در زمستان امسال، روسیه برای حمله انرژی به تمام اروپا آماده می شود.

دریچه های بسته گازپروم

غول انرژی روسیه گازپروم اعلام کرد که جریان گاز به اروپا را به دلیل نقص فنی در خط لوله گاز طبیعی نورد استریم ۱ که به مدت ۳ روز تحت تعمیر و نگهداری است، به طور نامحدود متوقف کرده است.

گازپروم پس از تصمیم نشست وزیران دارایی G7 برای اعمال سقف قیمتی برای نفت روسیه برای جلوگیری از جریان سرمایه از روسیه، شیرها را بست.

منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا