جهان

سالیوان سفیر آمریکا در روسیه بازنشسته شد

جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه، دوره ریاست جمهوری خود را به پایان رساند و مسکو را ترک کرد. سالیوان که در دوره ترامپ منصوب شد و به درخواست بایدن به وظیفه خود ادامه داد، اخیرا در مراسم تشییع جنازه گورباچف ​​رئیس جمهور سابق شوروی در مسکو شرکت کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که ماموریت جان سالیوان سفیر آمریکا در روسیه که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا منصوب شده بود به پایان رسیده است و این سفیر با تجربه بازنشسته خواهد شد.

در بیانیه مکتوب سفارت آمریکا در روسیه، «جان جی سالیوان» سفیر آمریکا در فدراسیون روسیه دوره سفیر آمریکا را به پایان رساند و امروز مسکو را ترک کرد. بیانیه گنجانده شد.

در این بیانیه آمده است که سالیوان که در دوره ریاست جمهوری ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا منصوب شده بود، به مدت ۳ سال در روسیه خدمت کرد و الیزابت رود تا زمان انتصاب جدید به عنوان کاردار سفارت آمریکا در مسکو خدمت خواهد کرد. اشاره شد که سالیوان بازنشسته خواهد شد.
سالیوان با انجام روابط ایالات متحده و روسیه در زمانی که روسیه در جنگ با اوکراین قرار داشت، شاهد دوره ریاست ۵ رئیس جمهور ایالات متحده در نهادهای مختلف ایالات متحده در طول ۴۰ سال از جمله سمت های ارشد در معاونت وزیر امور خارجه، دادگستری، وزارتخانه های دفاع و تجارت بود.

سفیر باتجربه سالیوان آخرین بار روز گذشته در مراسم تشییع جنازه میخائیل گورباچف ​​رئیس جمهور سابق شوروی در مسکو شرکت کرد.

سالیوان با نامزدی ترامپ در دسامبر ۲۰۱۹ تایید قوی از هر دو مجلس سنا دریافت کرد و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده نیز از سفیر ایالات متحده خواست تا پس از روی کار آمدن وی در سمت خود باقی بماند.
منبع: آژانس خبری بین‌المللی کوکچه

دکمه بازگشت به بالا