افغانستانجهان

هشدار حکومت پاکستان به طالبان: دیگر علناً از اسلام آباد انتقاد نکنید!

روزنامه اکسپرس تریبون پاکستان گزارش داده که حکومت شهباز شریف نخست وزیر این کشور از حکومت سرپرست طالبان خواسته که علناً از اسلام آباد انتقاد نکند.

سه مقام رسمی حکومت پاکستان هشدار داده که انتقاد علنی مقام‌های حکومت سرپرست طالبان از اسلام آباد به روابط دو کشور آسیب می‌زند.

این منابع رسمی که نامی از آنان برده نشده، گفته اند، طالبان نباید همانندحکومت‌های پیشین افغانستان، پاکستان را برای هر رویدادی در افغانستان مقصر بدانند.

آنها همچنین گفتند که اسلام آباد از مقام‌های ارشد طالبان توقع این گونه انتقادات تند رسمی را ندارند. زیرا، پاکستان از طالبان پس از بازگشت به قدرت، حمایت زیادی کرده‌است.

بر بنیاد گزارش، پاکستان عمده‌ترین حامی طالبان به حساب می‌آید و رهبران این گروه در زمان جنگ علیه حکومت پیشین افغانستان، در این کشور بسر می‌بردند.

این در حالی است که اخیراً مساله حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی در افغانستان به ویژه بر رهبر القاعده در کابل، تنش‌های را میان حکومت سرپرست طالبان و پاکستان ایجاد کرده است.

ملامحمد یعقوب مجاهد وزیر دفاع حکومت سرپرست طالبان هفته گذشته گفت که هواپیمای بدون سرنشین امریکای از طریق خاک پاکستان وارد افغانستان می‌شوند.

او از دولت پاکستان خواست که اجازه استفاده از حریم خود را برای حمله به افغانستان ندهد.

دولت پاکستان نیز بلافاصله این ادعای آقای مجاهد را رد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا