جهانعکس

زلنسکی: ۳۰ شهرک از اشغال در خارکف آزاد شد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که بیش از ۳۰ شهرک در منطقه خارکف در شرق این کشور از نیروهای روسیه پس گرفته شده است.

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، وضعیت میدانی را در نوزدهمین روز از جنگ ارزیابی کرد. او گفت که آنها در منطقه خارکف در شرق کشور در حال پیشرفت هستند.

زلنسکی با بیان اینکه ارتش، سرویس اطلاعاتی و امنیتی اوکراین با موفقیت به اقدامات فعال خود در جهات مختلف عملیاتی ادامه دادند، گفت: نیروهای مسلح بیش از ۳۰ شهرک را در منطقه خارکف آزاد و کنترل کردند. از عبارت استفاده کرد

زلنسکی تصریح کرد: در برخی از روستاهای منطقه خارکف اقدامات برای کنترل و تامین امنیت منطقه ادامه دارد و به تدریج بر شهرک های جدید تسلط پیدا می کنند.

اولگ سینگوبو، فرماندار اداره نظامی منطقه خارکف گزارش داد که نیروهای اوکراینی به نیروهای روسیه در منطقه خارکف حمله متقابل کردند.
در بیانیه روز گذشته ارتش اوکراین اعلام شد که بیش از ۲۰ شهرک در منطقه خارکف از نیروهای روسیه پس گرفته شده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه پرتاب موشک ساخت آمریکا در درگیری ها در خارکف منهدم شد.

گفته شد که هویتزرهای ساخت آمریکا در زاپوریژیا که بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا در آن قرار دارد نیز مورد اصابت قرار گرفته است.

وزارت دفاع روسیه همچنین تصاویر گرفته شده از نیروهای پشتیبانی که به مناطقی که اوکراین پیشرفت کرده است را به اشتراک گذاشته است.

رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که اخیراً نیروگاه هسته‌ای در زاپوریژیا را مورد بررسی قرار داده است، گفت: «ما زمانی برای از دست دادن نداریم».

روستای گراکوف توسط اوکراین از نیروهای روسیه بازگردانده شد

روستای گراکووه که در منطقه خارکف اوکراین قرار دارد و ۲ روز پیش از نیروهای روسی بازپس گرفته شد، به روی اهالی مطبوعات باز شد.

حتی قبل از رسیدن به روستا می توان آثار درگیری شدید بین نیروهای اوکراینی و روسیه را در منطقه مشاهده کرد. بقایای بسیاری از خودروهای غیرنظامی و نظامی در کنار جاده ها پیدا شده است.

وقتی صحبت از میدان روستا می شود، گستردگی درگیری ها در منطقه چشمگیر است.

مشاهده می شود که بسیاری از خانه ها در گراکووه در درگیری ها به شدت آسیب دیده اند. یکی از مکان هایی که محل درگیری ها بوده، کلیسای روستا است.

خرابه های ناشی از گلوله و شلیک توپ روی دیوارهای کلیسا توجه ها را به خود جلب می کند.

بدن ۲ نفر خسته

در روستایی که زخم‌های جنگ را به همراه داشت، جسد دو غیرنظامی که گفته می‌شود توسط نیروهای روسی کشته و به زور اهالی روستا دفن شده‌اند، پیدا شد

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا