افغانستان

طالبان برنامه جلب و جذب عسکر برای اردوی خود را در پنجشیر آغاز کردند

یک مقام طالبان اعلام کرد که برنامه استخدام نیروی نظامی در ولایت پنجشیر، پایگاه عمده مقاومت علیه طالبان، آغاز شده است.

به نقل از خبرگزاری باختر، قاری حسن البنا، مسئول این برنامه مدعی شد که «تا حال ده‌ها جوان داوطلبانه در مرکز جذب اردو در مرکز شهر بازارک نام نویسی کرده اند.»

این برنامه قرار است از سوی طالبان در دیگر ولایات افغانستان نیز تطبیق شود.

طالبان از زمان به قدرت رسیدن در سال گذشته، به طور پیوسته با مقاومت در پنجشیر و اندراب رو به رو بوده و این دو منطقه به مرکز مقاومت علیه این گروه تبدیل شده اند.به نظر می‌آید که همزمان با شدت گرفتن جنگ در پنجشیر، طالبان کمپین استخدام سرباز را در این ولایت آغاز کرده‌اند.

به گفته قاری حسن البنا، مبتکر برنامه جذب نیرو از پنجشیر، قاری فصیح الدین، لوی درستیز اردوی طالبان است.

قاری فصیح الدین، از قوماندانان شناخته شده طالبان، مدعی شده است که «تمام قلمرو پنجشیر» در کنترول طالبان است و رسانه‌ها را به بزرگنمایی نیروهای جبهه مقاومت متهم کرده است.

با این حال، جبهه مقاومت ملی روز شنبه از شکست «حملات سنگین» طالبان در نقاط مختلف پنجشیر خبر داد. این جبهه در خبرنامه‌ای مدعی شده است که ۳۲ تن از افراد طالبان در نبرد با نیروهای جبهه کشته و ۱۳ طالب دیگر زخمی شده‌اند.

یک منبع هم به افغانستان اینترنشنال گفت: «نیروهای تحت رهبری ملا عبدالقیوم ذاکر روز ۱۹ سنبله، بر بخش‌هایی از ولایت پنجشیر بر نیروهای جبهه مقاومت حمله کردند، اما با مقاومت سخت نیروهای جبهه رو به رو شدند.»

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا