طالبان در لوگر ۱۱ تن را در محضر عام شلاق زدند

محکمه استیناف طالبان در لوگر ۱۱ تن را به جرم‌های مختلف در محضر عام شلاق زد.

عمر منصور، سخنگوی والی طالبان در لوگر می‌گوید که ۱۱ تن را به جرم‌ روابط نامشروع، لواط و سرقت در استادیوم فوتبال شهر پل علم مرکز ولایت لوگر در محضر عام جزا داد.

یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود به تلویزیون آمو ‌گفت که ۹ تن از این مجرمان مردان بودند و ۳ زن نیز در بین این مجرمان حضور داشت که به جرم داشتن روابط نامشروع ۳۹ دره زده شدند.

به گفته او بالاترین سزا ۳۹ دُره بود و پایین‌ترین آن ۲۱ دُره بالای این ۱۱ نفر تطبیق کردند‌.

یک تن از باشندگان ولایت لوگر که نخاست نامش در این گزارش گرفته شود، می‌گوید که به خبرنگاران اجازه پوشش خبری این رویداد داده نشده است و چندین تن به جرم عکاسی از این رویداد بازداشت شدند.

بر بنیاد اطلاعاتی که سخن‌گوی طالبان منتشر کرده، رهبر طالبان در دیدار با برخی از قاضیان این گروه گفته‌است که پرونده‌های «دزدان، اختطاف‌چیان و فتنه‌گران» به‌گونه‌ی دقیق بررسی شود و در مواردی که شرایطِ شرعی تکمیل شده باشد، «حدود و قصاص» تطبیق گردد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان به نقل از ملا هبت‌الله در صفحه‌ی تویتر خود نوشته‌است: «آن دوسیه‌ها که در آن تمام شرایط شرعی حدّ و قصاص تکمیل شده باشد، شما مکلف هستید که در آن حدود و قصاس را عملی نمایید.»

آقای مجاهد در ادامه به نقل از رهبر گروه طالبان نوشته‌است: «زیرا این حکم شریعت و امر من می باشد که واجب است.»

دادگاه طالبان برای نخستین بار دو روز پیش حدود شرعی را بر ۱۹ نفر در تخار عملی کرده‌است. طالبان اعلام کرده‌اند که در میان این افراد ۹ زن هم حضور داشته‌اند و به آن‌ها ۳۹ ضربه‌ی شلاق زده شده‌ و شریعت بر آنان تطبیق شده‌است.

دکمه بازگشت به بالا