افغانستانجهاننگاه‌ها

عطش خون‌ریزی وزیر صهیویست؛ چرا دنیا تکان نخورد؟

بزالل اسموتریچ؛ وزیر مالیه رژیم اسرائیل، خواستار «محو کامل» روستای حواره در فلسطین شد.

اسموتریچ در اظهار نظری عمومی گفته بود: «من معتقدم که روستای حواره باید از از روی زمین محو شود و این کار باید توسط “دولت اسرائیل” انجام شود، نه مردم عادی.»

گفته شده که اسموتریچ به دلیل این اظهارات نفرت انگیز در سفر آتی خود به امریکا «از کنار کاخ سفید عبور می‌کند؛ اما اجازه ورود به آن را نخواهد داشت».

حسین الشیخ؛ از مشاوران ارشد محمود عباس؛ رییس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین، در توئیتی از کاخ سفید درخواست کرد که «وزیر تروریست» را نپذیرد.

ند پرایس؛ سخنگوی وزارت خارجه امریکا هم گفته: «ما از آقای نتانیاهو و دیگر مقامات ارشد اسرائیل می‌خواهیم که علنا و آشکارا این اظهارات را محکوم کنند.»

نتانیاهو اما در توییتی نوشت: «آن‌ها [فلسطینی‌ها] می‌خواهند همه ما را بکشند و ما را آواره کنند. پاسخ من این است که با جدیت به آن‌ها ضربه بزنیم و ریشه‌های خود را عمیق‌تر در خاک بنشانیم.»

این موضع گیری نخست وزیر صهیونیست رژيم جعلی اسراییل نشان می دهد که اظهارات وزیر مالیه این رژيم، صرفا یک ابراز نظر شخصی نبوده؛ بلکه سیاستی سیستماتیک است که در عالی ترین سطح از سوی رژیم بدنام صهیونیستی، دنبال می شود و نمونه آن را در جنایت های فجیع صهیونیست های مهاجم بر روستای حواره شاهد بودیم.

اما پرسش این است که این اظهارات، موضع گیری ها و سیاست رسمی رژيم فاشیست صهیونیستی، چرا دنیا را تکان نمی دهد؟ چرا هیچکس نگران ظهور یک هیتلر جدید اما نه علیه یهودی ها که از میان آنها نیست؟ چرا هیچ قدرت غربی درباره نفرت پراکنی، فاشیزم و عطش هولناک جنایت و خونریزی و غصب و غارت که در دستور کار رژيم اسراییل قرار دارد، اظهار نگرانی نمی کند؟ چه آینده ای در انتظار خاور میانه است؟ آیا ظهور نسخه ای جدید از نازی گرایی از سوی صهیونیست های خون آشام مسلط بر سرزمین های اشغالی، خاور میانه را به یک جهنم بالقوه از جنگ های قومی و مذهبی تبدیل نمی کند؟

امریکا و اروپا و رژیم های سرسپرده عربی هم مانند سازمان ملل متحد تنها به یک محکومیت ساده، اکتفا کرده و به سادگی از کنار موضع گیری نفرت انگیز وزیر خون آشام صهیونیست، گذشته اند. این ترسناک است؛ فراتر از استندردهای دوگانه در حوزه حقوق بشر، نادیده گرفتن علنی و حتی تایید تلویحی و همراهی ضمنی با فاشیزم و نفرت و تصفیه قومی است که بنیان های اصلی لیبرال دموکراسی را به لرزه درمی آورد و تمام ادعاهای مضحک غرب درباره حقوق بشر را نقض می کند.

بزرگترین واکنش امریکا در قبال این موضع گیری هولناک نژادپرستانه و جنایتکارانه، عدم اجازه ورود وزیر صهیونیست به کاخ سفید است؛ این در حالی است که بربنیاد گزارش رسانه های اسراییلی، اصولا چنین درخواستی از سوی وزیر صهیونیست، مطرح نشده و دیدار با مقام های امریکایی در کاخ سفید در دستور کار اولیه او هم قرار نداشته است! بنابراین، امریکا با فریبکاری، دروغگویی و دوگانه رفتاری سعی در فریب افکار عمومی دارد و می خواهد در برابر این نفرت پراکنی شنیع و آشکار، خود را تبرئه کند. این در حالی است که اگر واشنگتن به راستی با رویکرد رژيم صهیونیستی برای راندن فلسطینی ها از سرزمین شان و غصب املاک و امحای عمدی دارایی های آنان موافق نیست، باید وزیر خون آشام صهیونیست را هدف تحریم ابدی قرار می داد و هرگز اجازه ورود او به خاک ایالات متحده را صادر نمی کرد.

از سوی دیگر، سازمان ملل نیز که در سایر موارد، پیشاپیش ابرقدرت های سلطه گر و استکباری حرکت می کند و با ابزار حقوق بشر در صدد تامین سیطره هژمونیک قدرت ها بر سرنوشت ملت های مستقل است، درباره فجایع تکان دهنده و وضعیت تراژيک فلسطینی ها در سایه سیاست های غاصبانه رژيم بدنام صهیونیستی، سکوت کرده و صریح ترین واکنش آن به درخواست جنایتکارانه وزیر خون آشام صهیونیست برای محو کامل یک روستای فلسطینی، محکومیت این اظهار نظر بوده است. چرا سازمان ملل در این کمیسر ویژه حقوق بشر تعیین نمی کند؟ چرا برای بررسی وضعیت میدانی جاری در فلسطین و سرزمین های اشغالی به ویژه روستای حواره «هیات حقیقت یاب» اعزام نمی شود؟ چرا فاجعه جاری در فلسطین حتی در حاشیه نشست حقوق بشری اخیر سازمان ملل در جنوا هم مورد توجه قرار نگرفت؟

در این میان، سکوت بزدلانه و تحقیرآمیز شاهان و شاهزادگان فاسد و مزدور عرب در قبال بحران فلسطین نیز بسیار ناامیدکننده و شرم آور است. با وجود اینکه مصر و اردن و برخی دیگر از رژيم های عربی، اظهارات وزیر صهیونیست را «محکوم» کرده اند؛ اما رژيم های مرتجع عرب، همچنان مرعوب واشنگتن اند و با انفعالی خفت بار، نظاره گر اعمال سیاست های شنیع نتانیاهوی نژادپرست و جنایتکار و دولت تروریست او علیه اعراب و مسلمانان فلسطین هستند.

دکمه بازگشت به بالا