افغانستانجهان

۱۷۶ تن در چهار روز نخست سفرهای نوروزی در تصادفات جاده‌ای ایران جان باخته‌اند

مرکز کنترل ترافیک پولیس راهنمایی و راننده‌گی ایران در گزارشی اعلام کرده که ۱۷۶ تن از ۲۴ تا ۲۷ حوت در تصادفات جاده‌ای در این کشور، جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری ایرنا روز یک‌شنبه، ۱۹ مارچ، به نقل از مرکز کنترل ترافیک پولیس راهنمایی و راننده‌گی ایران گزارش داده است که در جریان سفرهای نوروزی در این بازه زمانی همچنان چهار هزار و ۱۱۶ تن در تصادفات جاده‌ای زخمی شده‌اند.

براساس آمارهای رسمی، سفرهای نوروزی در ایران از ۲۴ حوت سال روان خورشیدی آغاز شده است.

احمد شیرانی، رییس مرکز کنترل ترافیک پولیس راهور فراجا، گفته است: «در این بازه زمانی، ۱۸ هزار و ۴۹۴ مورد تصادف خسارتی و سه هزار و ۹۲ مورد تصادف جرحی نیز در جاده‌های مواصلاتی کشور رخ داده است.»

او تصریح کرده که بیشترین وقوع تصادفات فوتی در این مدت در ولایت‌های خراسان رضوی، فارس، کرمان، سیستان بلوچستان و اصفهان بوده است.

با این حال او خاطرنشان کرده که بیشترین تردد ولایتی در سفرهای نوروزی به ترتیب در ولایت‌های تهران، مازندران، البرز، فارس و اصفهان به ثبت رسیده است.

گفتنی است که مقام‌های امنیتی ایران از شهروندان این کشور خواسته‌اند تا قوانین راهنمایی و راننده‌گی را جدی بگیرند و همچنان توصیه کرده‌اند که راننده‌گان در سفرهای نوروزی به ازای هر دو ساعت راننده‌گی حداقل ۱۵ دقیقه استراحت داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا