جهان

زلمی خلیل‌زاد خواهان استعفای لوی درستیز پاکستان شد

همزمان با تشدید بحران‌های سیاسی در پاکستان زلمی خلیلزاد، نماینده پیشین ایالات متحده امریکا در امور افغانستان خواستار استعفای لوی درستیز پاکستان شد.

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه پیشین ایالات متحده در امور افغانستان روز جمعه، بیست‌ و دوم ثور در رشته تویتی گفته است که تنها راه حل بحران‌های سیاسی در پاکستان استعفای عاصم منیر، لوی درستیز پاکستان است.

آقای خلیلزاد تاکید کرده است، در صورت ادامه کار عاصم منیر منحیث لوی درستیز پاکستان انتخابات این کشور برگزار نخواهد شد و بحران‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی پاکستان بد‌تر خواهد شد.

وی افزوده است: «یک فرد جدید و از نظر سیاسی بی‌طرف باید به این سمت بیاید. من از جنرال منیر می‌خواهم که میهن‌پرست باشد و استعفا دهد.»

در همین حال حسین حقانی، سفیر پیشین پاکستان در واشنگتن در واکنش به این اظهارات زلمی خلیل‌زاد در امور سیاسی پاکستان گفته است که «هیچ کسی نباید تا این حد به سیاست کشوری که تابعیت آن را ندارد و یا شهروند آن نیست مداخله کند.»

سفیر پیشین پاکستان در واشنگتن با کنایه به خلیل‌زاد گفته است: «من می‌ توانستم از زلمی خلیل‌زاد بخواهم که استعفا بدهد اما خوشبختانه او هیچ موقفی برای استعفا دادن ندارد.»

بازداشت عمران خان با موجی از اعتراضات هواداران وی در سرتاسر پاکستان همراه بوده است و طی این اعتراضات تا اکنون دست کم نُه نفر کشته و ده‌ها تن زخم برداشته است.

دکمه بازگشت به بالا