افغانستان

طالبان؛ نگرانی‌های اعضای سازمان همکاری شانگهای با درک واقعیت‌ها قابل حل است

همزمان با پایان نشست سازمان همکاری شانگهای و صدور بیانیه برای تشکیل حکومت همه‌شمول در افغانستان، رژیم طالبان اعلام کرده است که این نگرانی‌ها با درک واقعیت‌ها قابل حل است.

وزارت خارجه طالبان در واکنش به نگرانی‌های سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای گفت، نمایندگان از هر زبان، نژاد و گرایشی در رژیم طالبان حضور دارند و نگرانی‌های کشورهای عضو با درک حقایق قابل حل است.

در اعلامیه وزارت خارجه طالبان آمده است که برگزاری نشست‌هایی همانند نشست سازمان همکاری شانگهای پیرامون افغانستان اقدام نیکی است و زمینه ایجاد هماهنگی برای امنیت منطقه و گسترش همکاری‌ها را فراهم می‌کند.

در این اعلامیه همچنین آمده است که افغانستان عضو ناظر سازمان همکاری شانگهای است و طالبان حضور نماینده خود را در این نشست حق مسلم خود می‌دانند.

وزارت خارجه طالبان تاکید ورزیده که در نشست بعدی سازمان همکاری شانگهای در قزاقستان باید زمینه حضور نماینده این رژیم نیز فراهم شود.

گفتنی است، نشست سازمان همکاری شانگهای در حالی به پایان رسید که سران کشورهای عضو خواستار تشکیل حکومت همه‌شمول در افغانستان شدند، به نحوی که از تمامی قومیت‌ها، اجزاب و مذاهب نمایندگی کند.

دکمه بازگشت به بالا